Yeni Bayan Hırka Modeli-Çok Şık Bayan Hırka Modeli(Açıklamalı)

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Çok Şık Bayan Hırka Modeli-Turuncu Renk Bayan Hırka Modeli-Açıklamalı Bayan Hırka ModeliARKA:60 ilmek geçirilip 4 sıra tersten düz örgü üe örgülenip fantezi örgü ile devam edilir. 53 cm. de yanlardan, koltuk için 3,2,1 ve l’er ilmek eksiltilir. Koltuktan itibaren 20 cm. de bütün ilmekler bir defada kapatılır.

SAĞ ÖN:35 ilmek geçirilip 4 sıra tersten düz örgü ile örgülenip fantezi örgü ile devam edilir. Toplam 48 cm. de örgünün sağ yanından, yaka için 4 sırada bir 10 defa l’er ilmek eksiltilir/Toplam 53 cm. de örgünün sol yanından koltuk için 3,2,1 ve l’er ilmek eksiltilir. Koltuktan itibaren 20 cm. de kalan ilmekler bir defada kapatılır. İkinci ön de aynı şekilde simetrik olarak örülür.

KOL: 35 ilmek geçirilip 4 sıra tersten düz örgü ile örgülenip, fantezi örgü ile devam edilir. Yanlardan 7 cm. de bir 5 defa l’er ilmek artırılır. Toplam 42 cm. de yanlardan koltuk için 3,2,8 defa l’er ilmek, ye 3 defa 2′şer ilmek eksiltilir. Kalan ilmekler bir defada kapatılır. İkinci kol da aynı şekilde örülür.

YAN BORDÜRLER: Arka kısmın yanlarından 40 sıra uzunluğunda 30 ilmek alınır ve 3 sıra tersten düz örgü ile örgülenip kesilir.
Önlere de aynı şekilde bordur yapılır.

HAZIRLANIŞI:Dikişler dikilir. (Re simde görüldüğü gibi iki açıklık bırakı larak dikilir). Kollar kapatılıp takılır Önlerden ve arka yakadan ilmekler ah narak tersten düz örgü ile örülür
 

#2
bayan hırka modelleri bayan örgü hırka modelleri
bayan hırka örnekleri


kış sezonu giyebileceğiniz yeni bayan hırka modelleri..içlerinden biri mutlaka zevkine uyacaktır..İşte birbirinden güzel renk renk bayan hırka modelleri.

 

Son düzenleyen: Moderatör:
#3
Pembe kravuze bayan hırkası Modeli - Pembe kravuze bayan hırkası Yapılışı

YAPILISI

Hırka için önlere 16 ilmekle başlayın, ajurla devam edin, Her sıra ön ortasından er ilmek arttırın. 25 ilmek olunca kolu 3-2-1- kesin. Daha sonra öndeki yuvarlağı vermek için 2 sırada 1 er ilmek eksilterek omuza kadar örün. Arkaya 56 ilmekle başlayın. 4 cm. 2 düz, 2 ters lastik örün. Üzerine düz örgü devam edin. Kolu 3-2-1- kesin. Yaka oyuntusunu yaparak omuzları kesin. Kollara 38 ilmekle başlayın, 4 cm lastiğin üzerine ajurla devam edin. Kolun her iki tarafına eşit aralıklarla 1 er ilmek olmak üzere 10 ar ilmek artırın. Kolu 2-1 kesin. Her sırada 1 er ilmek eksilterek kolu tamalayın. Ön ortasından ilmek alıp 4.cm 2 düz, 2 ters lastik örüp boleroyu tamamlayın.

AJUR :

15 ilmek üzerinde


1.sıra : 3 ilmek düz örün, 2 ilmeği toplayın. 1ilmek dolayın, 1 ilmek düz örün,1 ilmek dolayın 2 ilmeği toplayın,5 ilmek düz örün. 2 ilmeği toplayın, 1 ilmek dolayın , 1 düz örün. Arka sıraları ters örün. 3 sıra bu şekilde devam edin. 4 üncü sırada delik örgüleri aralarda yaparak devam edin..

Alıntı
 
Üst