Yeni Bayan Hırka Modeli-Çok Şık Bayan Hırka Modeli(Açıklamalı)

'Örgü Yelek Kazak ve Hırkalar' forumunda Mavi_inci tarafından 17 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_inci

  Mavi_inci Özel Üye

  Yeni Bayan Hırka Modeli-Çok Şık Bayan Hırka Modeli(Açıklamalı) konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Çok Şık Bayan Hırka Modeli-Turuncu Renk Bayan Hırka Modeli-Açıklamalı Bayan Hırka Modeli


  [​IMG][​IMG]
  ARKA:60 ilmek geçirilip 4 sıra tersten düz örgü üe örgülenip fantezi örgü ile devam edilir. 53 cm. de yanlardan, koltuk için 3,2,1 ve l’er ilmek eksiltilir. Koltuktan itibaren 20 cm. de bütün ilmekler bir defada kapatılır.

  SAĞ ÖN:35 ilmek geçirilip 4 sıra tersten düz örgü ile örgülenip fantezi örgü ile devam edilir. Toplam 48 cm. de örgünün sağ yanından, yaka için 4 sırada bir 10 defa l’er ilmek eksiltilir/Toplam 53 cm. de örgünün sol yanından koltuk için 3,2,1 ve l’er ilmek eksiltilir. Koltuktan itibaren 20 cm. de kalan ilmekler bir defada kapatılır. İkinci ön de aynı şekilde simetrik olarak örülür.

  KOL: 35 ilmek geçirilip 4 sıra tersten düz örgü ile örgülenip, fantezi örgü ile devam edilir. Yanlardan 7 cm. de bir 5 defa l’er ilmek artırılır. Toplam 42 cm. de yanlardan koltuk için 3,2,8 defa l’er ilmek, ye 3 defa 2′şer ilmek eksiltilir. Kalan ilmekler bir defada kapatılır. İkinci kol da aynı şekilde örülür.

  YAN BORDÜRLER: Arka kısmın yanlarından 40 sıra uzunluğunda 30 ilmek alınır ve 3 sıra tersten düz örgü ile örgülenip kesilir.
  Önlere de aynı şekilde bordur yapılır.

  HAZIRLANIŞI:Dikişler dikilir. (Re simde görüldüğü gibi iki açıklık bırakı larak dikilir). Kollar kapatılıp takılır Önlerden ve arka yakadan ilmekler ah narak tersten düz örgü ile örülür
   

 2. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  bayan hırka modelleri bayan örgü hırka modelleri
  bayan hırka örnekleri


  kış sezonu giyebileceğiniz yeni bayan hırka modelleri..içlerinden biri mutlaka zevkine uyacaktır..İşte birbirinden güzel renk renk bayan hırka modelleri.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 31 Ocak 2014

 3. Mavi_inci

  Mavi_inci Özel Üye

  Pembe kravuze bayan hırkası Modeli - Pembe kravuze bayan hırkası Yapılışı

  [​IMG]  YAPILISI

  Hırka için önlere 16 ilmekle başlayın, ajurla devam edin, Her sıra ön ortasından er ilmek arttırın. 25 ilmek olunca kolu 3-2-1- kesin. Daha sonra öndeki yuvarlağı vermek için 2 sırada 1 er ilmek eksilterek omuza kadar örün. Arkaya 56 ilmekle başlayın. 4 cm. 2 düz, 2 ters lastik örün. Üzerine düz örgü devam edin. Kolu 3-2-1- kesin. Yaka oyuntusunu yaparak omuzları kesin. Kollara 38 ilmekle başlayın, 4 cm lastiğin üzerine ajurla devam edin. Kolun her iki tarafına eşit aralıklarla 1 er ilmek olmak üzere 10 ar ilmek artırın. Kolu 2-1 kesin. Her sırada 1 er ilmek eksilterek kolu tamalayın. Ön ortasından ilmek alıp 4.cm 2 düz, 2 ters lastik örüp boleroyu tamamlayın.

  AJUR :

  15 ilmek üzerinde


  1.sıra : 3 ilmek düz örün, 2 ilmeği toplayın. 1ilmek dolayın, 1 ilmek düz örün,1 ilmek dolayın 2 ilmeği toplayın,5 ilmek düz örün. 2 ilmeği toplayın, 1 ilmek dolayın , 1 düz örün. Arka sıraları ters örün. 3 sıra bu şekilde devam edin. 4 üncü sırada delik örgüleri aralarda yaparak devam edin..

  Alıntı
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Yeni Bayan Hırka Forum Tarih
Yeni Tığ İşi Bayan Hırka ve Şal Modelleri Örgü Yelek Kazak ve Hırkalar 25 Şubat 2011
Yeni Abiye Hırka Modeli - Bayanlar İçin Çok Hoş Abiye Hırka Modeli (Anlatımlı) Örgü Yelek Kazak ve Hırkalar 28 Aralık 2010
Yeni Çiçek İşlemeli Bayan Hırka Modeli (Anlatımlı) Örgü Yelek Kazak ve Hırkalar 25 Aralık 2010
Yeni Beyaz Örgü Bayan Hırka Modeli - Bayan Örgü Hırka Modeli ( Anlatımlı) Örgü Yelek Kazak ve Hırkalar 7 Aralık 2010
Yeni Kolu Yırtmaçlı Bayan Hırka Modeli - Kolu Yırtmaçlı Bayan Hırka Yapılışı Örgü Yelek Kazak ve Hırkalar 10 Kasım 2010

Bu Sayfayı Paylaş