Yemekteyiz'e en ağır eleştiri

'Magazin Haberleri' forumunda NeslisH tarafından 21 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Yemekteyiz'e en ağır eleştiri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]Yazar Ayşe Kulin, katıldığı televizyon
  programında Yemekteyiz programını çok ağır eleştirdi. CNNTÜRK ekranlarında yer alan 'Kürşat Başar'la' programına konuk olan Ayşe Kulin, Yemekteyiz programını yorumladı.
  [​IMG]Reytingi yüksek olan programdaki yarışmacıların tavırlarını eleştiren Ayşe Kulin, "Birbirinin arkasından konuşması, bir yemekte yapılmayacak bütün hareketlerin yapılması. İğrenç yemekler, yani iğrenç... Ağızdan çıkarmalar. Kıl aramalar özellikle veya getirip belki koymalar, yani aklına gelebilecek her türlü pislik" diye konuştu.
  [​IMG]Gelin-kaynana programlarına da değinen Ayşe Kulin, bu tür programlardaki kavgalar ve edipsizliklere dikkat çekti. Kulin, "Orada kavga, edepsizlik, mahalle kadınlığı öne çıktı. İnsanlar zannettiler ki, ne kadar mahalle karısı olup birbirlerine çemkirirlerse bu bir marifet haline geldi" ifadelerini kullandı. Bu tür programların karşısında dizilerin önemine işaret eden Ayşe Kulin, öpüp başımızın üstünde taşımamız gerektiği ifadesini kullandı. Yemekteyiz gibi programlara Ayşe Kulin'in en ciddi eleştirisi ise şu şekilde oldu: "Yemekteyiz'i seyret bir daha ömrünün sonuna kadar yemek yemeyebilirsin. Bir daha masaya oturmayabilirsin. Gerçekten bazı programlar yapılıyor ve inanın Türk toplumunun ahlakı, terbiyesi düşüyor."
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Yemekteyiz'e ağır eleştiri Forum Tarih
Mondros Ateşkes Anlaşması'nın Osmanlı Devleti açısından en ağır maddesi hangisi neden Tarihi Bilgiler 30 Ocak 2017
Arılar neden sağırdır? Diğer Hayvanlar 16 Nisan 2016
Kalbimizin büyüklüğü ve ağırlığı Genel Sağlık 9 Ağustos 2015
Atom ağırlığı ne demek kısaca Eğitim Bilgileri 29 Nisan 2014
Bağırsaklar Ne İşe Yarar Kısaca Bağırsakların Görevleri Nelerdir Eğitim Bilgileri 4 Şubat 2014

Bu Sayfayı Paylaş