yemek yenince edilecek dua sofra duası

'Dualarımız Dua paylaşımları' forumunda =FiRaRi tarafından 9 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

 1. =FiRaRi

  =FiRaRi Üye

  yemek yenince edilecek dua sofra duası konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Elhamdülillah Elhamdülillah Elhamdülillahillezi et âmene vesekane vece alene minel müslimin. Ve rahmetullahi vebere katühû aleyna ve ala cemili müslimin. Nigmeti celilullah bereketi halilullah sefaat ya resulullah.

  Allah'im bize vermis oldugun bu çesitli nimetler için sana sonsuz hamdü senalar olsun. Nimetini daim vatanimizi kaim nesillerimizi alim eyle Yarabbi. Bu ziyafeti hazirlayanlarin vücutlarina sihhat geçmislerine rahmet ve riziklarina bereket'i ihsan eyle Yarabbi.

  Allahim bu nimetleri ekenlere biçenlere hazirlayip önümüze getirenlere ömür bereketi iman selameti ver. Astir tastir bu sofra sahiplerine Mekke'yi Mükerreme'ye ve Medine'yi Münevvere'ye ulastir ve Arafat'ta vakfelerde dualarda bulustur. Ya Rabb soframiz artsin eksilmesin tassin dökülmesin bu sofra sahipleri darlik ve yokluk görmesin yiyenler iyilik ve sifa bulsun tüm kaza ve belalardan korunsun.

  Bize verdigin nimetler için sana yeterince Sükredemedigimiz için bize dert verip derman aratma kitlik verip açlikla bu asil milletimizi ve biz aciz kullarini terbiye eyleme Yarabbi.

  Ahirette kevser sarabindan içmek sirat köprüsünden geçmek cennet ve cemealini görmek nasip eyle Yarabbi. Yarabbel-alemin avuçlarini açmis ve amin diyen bu kullarinin dualarini kabul et ve günahlarini affet.

  Allahümme et aynnamil tagaymil cenneh. Ve eskinnamil serabil kevser. Ve eskinnafil ceravil resulik. Ve ekrumna biruyyeti cemalike ya ekramel ekramine veya erham errahimin. Vel hamdüllilahi rabil alemin.

  El Fâtiha.
   

 2. Google

  Google Özel Üye

  Paylaşım için teşekkürler
   

 3. süper dillerine sağlık
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - yemek yenince edilecek Forum Tarih
Yörenizdeki el sanatlarının halk oyunlarının ve yemek kültürünün Bursa'dakilerle benzerlikleri Kültür ve Sanat Bölümü 18 Ocak 2017
İç anadolu bölgesinin yöresel yemekleri kısaca İç Anadolu Bölgesi 11 Temmuz 2014
Eski insanlar yemeklerini nasıl pişirirdi? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 24 Şubat 2014
Eskiden İnsanlar Yemeklerini Nasıl Pişirirdi Kısaca Seviyeli-Ciddi Konular 13 Şubat 2014
Sofra ve Yemek Yeme Adabı Kısaca Bilgi Seviyeli-Ciddi Konular 28 Ocak 2014

Bu Sayfayı Paylaş