Yelken okulu açılıyor

'Eğitim Haberleri' forumunda NeslisH tarafından 22 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Yelken okulu açılıyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Türkiye Açıkdeniz Yarış Kulübü 40 yıla yaklaşan tecrübesini "TAYK Yelken Okulu" adı altında topluyor. Konusunda uzman ve ödüllü eğitmenlerin yer aldığı okulda hem bireysel hem de kurumsal eğitim verilecek. Okul 20 Aralık'ta kapılarını açıyor ve herkesi denize çağırıyor.

  1971 yılında kurulan TAYK kuruluşundan bu yana birçok büyük organizasyonu gerçekleştirerek Türk Denizciliğine önemli katkılarda bulundu. Ana kuruluş amacı Türkiye'de yelkenciliğin gelişmesine katkıda bulunmak ve bunu yaparken uluslararası standartları dikkate alarak "kaliteli" hizmetler sunmak olan TAYK, denizcilik, yatçılık ve yarışçılık konularını içeren uluslararası düzeyde bir eğitim programı hazırladı. [​IMG]

  YELKEN OKULU ÖDÜLLÜ ANTRENÖR FATİH ÖZMEN KOORDİNATÖRLÜĞÜ'NDE

  Yelken Okulu'nun eğitim koordinatörlüğünü 2000 yılından bu yana Milli Takım antrenörlüğü yapmakta olan ve "Yılın En Başarılı Antrenörü", "Sporda Üstün Başarı" Ödülleri sahibi Fatih Özmen yürütüyor. Türkiye Yelken Federasyonu Eğitim Kurulu Üyeliği ve İstanbul Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü Yelken Dalı öğretim görevliliği de yapmış olan Fatih Özmen şimdiye kadar birçok kişi ve kuruluşa eğitimler vermiştir.

  Tayk yelken okulunda Amatör ve profesyonel her yaştan deniz sevdalısına açık olan eğitimler, Bireysel, Kurumsal, Yarış Koçluğu, Kendi yelkenlinizde eğitim ve Optimist / Sörf başlıkları altında gerçekleştirilecek. Ayrıca eğitimin ardından sürekli pratik yapma olanağı da sunulacak. TAYK yelken okulu eğitimleri tam güvenlikli ve donanımlı uluslararası standartlara uygun teknelerde verilecek, her türlü eğitim materyali ve malzemesi de Tayk tarafından temin edilecek. Eğitimler Cumartesi ve Pazar günleri, teorik eğitimler ise hafta içi akşam saatlerinde yapılacak. Katılımcı sayısı standart bir yat ekibi sayısında tutulacak en fazla 6-8 kişi olacak.

  Bireysel Eğitimler

  Yelkenli Bir Gün – Yelkenle tanıştırma programı (1 gün – 7 saat)
  Yat Ekibi Eğitimi – Yelkene başlangıç (35 saat - 5 Gün)
  Kıyı Yelkencisi Teorik Eğitimi (18 saat - 6 Gün hafta içi akşamları)
  Kıyı Yelkencisi Uygulamalı Eğitimi – İleri eğitim (35 saat - 5 Gün)
  Açık Deniz Yelkencisi Eğitimi (21 saat - 5 gün - 2 gün İstanbul, Tirilye/Marmara Adası-İstanbul)
  Yat Yarışçılığı Eğitimi ( 35 saat - 5 gün / 2 gün x 5 saat hafta içi akşamları teorik eğitim)

  Kurumsal Eğitimler

  Şirketler sürekli gelişen dünyaya bir ekip ruhu yaratarak ayak uyduruyor. Bunun için de en önemli yatırımını çalışanına yapıyor. Verimliliğin artmasında kuşkusuz büyük rol oynayan "çalışanlar" için farklı, eğlenceli ve bir o kadar da heyecan verici seçenekler arasında yelken eğitimi dikkat çekiyor. Çünkü eğlence ve heyecan verirken farkettirmeden ekip ruhunu yaşatan yelken eğitimi kısa sürede çalışana ve dolayısıyla işverene isteneni veriyor. Bu kapsamda bireysel ve kurumsal eğitimler önem taşıyor. İşte bu noktada TAYK Yelken Okulu, Türkiye'de şirketlerin bu ihtiyacını da tecrübesi, birikimi ve profesyonelliğiyle karşılamaya hazırlanıyor.

  Yarış Koçluğu Eğitimi
  Yarış ortamında tekne yönetimi, staratejik hazırlık, taktiksel plan ve tekne hakimiyeti gibi konuları içeren desteğimiz ile parkura yarışçı gözü ile bakabileceksiniz.
  Kendi Yelkenlinizde Eğitim
  Kendi teknenizde tamamen size özel bir eğitim programı da tercih edebilirsiniz. Aile fertlerinizle ya da kendi takımınızla donanımınıza uygun bir eğitim alabilirsiniz.
  8-12 yaş gençlere yönelik Optimist eğitimi
  Sörf eğitimleri
  TAYK ticari bir kuruluş değildir ve kar amacı gütmez yelken okulundan elde edilecek gelir olimpik sınıflara aktarılarak yeniden spora kazandırılacaktır.
  EĞİTİM SONUNDA NE OLACAK?
  Katılımcılar Uluslararası Yelken Okulları Birliği sertifikalı birer denizci olacak. Ama daha da önemlisi günlük hayatın sıkıntılarından arınmış masmavi bir dünyanın kapıları açılacak ve bu dünyada TAYK hep yanınızda olacak.
  Türkiye Açıkdeniz Yarış Kulübü
  Atakoy Marina, Sahil Yolu 34158
  Atakoy - Istanbul / Turkiye
  Tel: +90 212 560 56 55
  Tel: +90 212 560 56 95
  Fax: +90 212 560 56 16
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Yelken okulu açılıyor Forum Tarih
Yelken Sporu Hakkında Bilgi Diğer Spor Dalları 29 Aralık 2011
Ayna İki Yelken Şarkısı Sözleri Yerli şarkı sözleri 9 Eylül 2011
Yelkenler Biçilecek Sözleri Yerli şarkı sözleri 13 Haziran 2011
Yelken Sporu Nedir - Yelken Sporu Hakkında Bilgi Diğer Spor Dalları 3 Haziran 2011
Yelken Köyü Hakkında Bilgi Gürün Sivas Sivas Tanıtımı 20 Ocak 2011

Bu Sayfayı Paylaş