Yelda Reynaud Kimdir?

'Sanatçı Tanıtımları' forumunda Mavi_Sema tarafından 25 Mayıs 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Yelda Reynaud Kimdir? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Yelda Reynaud (Yelda Reynaud Kimdir? - Yelda Reynaud Hakkında)


  Yelda Reynaud (d. 1972, Viyana) bir Türk tiyatro ve sinema sanatçısı. 1972'de Avusturya'da doğdu. Almanya'da ilk öğretimini gördü. Almanya'dan Mısır'a gitti. Mısır'da üç yıl dalgıç hocalığı yaptı. Daha sonra ABD'ye gitti ve bir yıl araştırma yaptıktan sonra Fransa'ya yerleşti. Paris'in en ünlü tiyatro okullarında 3-4 yıl eğitim gördü. Çeşitli tiyatrolarda dört yıl boyunca zaman zaman oynadı. Almanya, Türkiye, İsveç ortak yapımı olan, Yılmaz Arslan'''ın "YARA" adlı sinema filminde başrol oynadı. Hala eğitimi devam etmektedir. Ayrıca orta derecede Mısır Arapçası, İtalyanca ve İspanyolca bilmektedir.
  Ödülleri
  1998 - ÇASOD En İyi Kadın Oyuncu. 1998 - Antalya Altın Portakal Film Festivali En İyi Kadın Oyuncu. 1998 Mar Del Plata (Arjantin) Uluslararası Film Festivali - En İyi Kadın Oyuncu.

  Yelda Yara filmindeki rolüyle Antalya Film Festivali'nde "En iyi kadin oyuncu" Altın Portakal ödülünü aldı. Türkçe, İngilizce, Almanca ve Fransızca söylüyor.
  Aktör veya aktris ile ilgili bu madde bir taslaktır. Maddenin içeriğini geliştirerek Vikipedi'ye katkıda bulunabilirsiniz..

  (Yelda Reynaud hakkındaki yukarıdaki bilgiler WikiPedia.org'dan alınmıştır. Bu bilgiler kesin doğru olmayabilir. Eğer alıntı yapacaksanız lütfen bunu dikkate alın.)


  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Yelda Reynaud Kimdir Forum Tarih
Parmaklıklar Ardında oyuncularindan Yelda Reynaud Diğer Yerli Diziler 6 Aralık 2008
İçimdeki Rüzgar Kitabı - Yelda Sorguç Kitap, Resim ve Dergi 8 Mart 2011

Bu Sayfayı Paylaş