Yeşilköy Oztaş İlköğretim Okulu Alanya Antalya

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 29 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Yeşilköy Oztaş İlköğretim Okulu Alanya Antalya konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Antalyadaki İlköğretim Okulları Tanıtımı - Yeşilköy Oztaş İlköğretim Okulu Hakkında - Yeşilköy Oztaş İlköğretim Okulu Tanıtım - Yeşilköy Oztaş İlköğretim Okulu Resimleri - Yeşilköy Oztaş İlköğretim Okulu Antalya Alanya İletişim Bilgileri  [​IMG]

  YEŞİLÖZ İLKÖĞRETİM OKULU TARİHÇESİ


  Okulumuz 1964 yılında köyün eski ismini alarak Domalan İlkokulu olarak 2 derslikli inşa edilmiş ve aynı yıl hizmete girmiştir. O yıllarda Domalan Köyü öğrencileri ve sınır komşusu olan Keşefli Köyü öğrencilerine hizmet vermiştir. Okulun açıldığı yıl öğrenci sayısı 71 dir. Daha sonraki yıllarda öğrenci sayısı en fazla 107 olmuştur. 1974 yılında Keşefli Köyü’ne ilkokul yapılması ile okulda öğrenim gören öğrencilerin bir kısmı Keşefli İlkokulu’na gitmişlerdir.
  Köyün ismi Yeşilöz olarak değiştikten sonra okulun ismi de Yeşilöz İlkokulu olarak değişmiş ve 1997 yılında bölge öğrencilerinin gelebileceği Taşıma Merkezi İlköğretim Okulu inşasına başlanmıştır.
  1998 yılında hizmete giren Yeşilöz İlköğretim Okulu, zeminde çok amaçlı salon olmak üzere 4 kat olarak yapılmıştır. 19 Derslik, 3 İdari Oda, Öğretmenler Odası, Kütüphane, Fen Bilgisi Labaratuarı, Bilgisayar Labaratuarı, Teknoloji Tasarım Sınıfı, İngilizce Sınıfı, İzleme Odası, Mutfak, Ana sınıfı, Veli Bekleme Odası, Spor Odası, Soyunma Odaları, Öğretmen-Öğrenci Tuvaletleri ve Kantin bölümlerinden oluşmaktadır.
  2007-2008 Eğitim - Öğretim yılı itibari ile okulumuzda, 310’u taşımalı olmak üzere toplam 465 öğrenci öğrenim görmektedir. Kadromuz ise Müdür Vekili, Müdür Yardımcısı ve 21 öğretmenden oluşmaktadır.

  [​IMG]


  Yeşilköy Oztaş İlköğretim Okulu Antalya Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Yeşilköy Oztaş İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Yeşilköy Oztaş İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Yeşilköy Oztaş İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Yeşilköy Oztaş İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

  Bulunduğu Yer: ANTALYA / ALANYA

  Adı: YEŞİLKÖY OZTAŞ İLKÖĞRETİM OKULU

  Adresi: İNCEKUM KASABASIJNCEKUM MAHALLESİ 07470

  Telefon Numarası: 2425321190

  Faks Numarası: 2425321190

  E-mail Adresi:

  Web Adresi:
  Yeşiloz İlköğretim Okulu

  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]


  Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr
  Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Yeşilköy Oztaş İlköğretim Forum Tarih
Yeşilköy İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Bingöl Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 9 Ağustos 2012
Yeşilköy İlköğretim Okulu Bilgileri Simav Kütahya Kütahya Tanıtımı 27 Kasım 2011
Yeşilkoy İlköğretim Okulu Bilgileri Bayramiç Çanakkale Çanakkale Tanıtımı 6 Haziran 2011
Yeşilköy İlköğretim Okulu Bilgileri Söke Aydın Aydın Tanıtımı 14 Mart 2011
Yeşilköy Hakkında Bilgi Ermenek Karaman Karaman Tanıtımı 26 Ocak 2011

Bu Sayfayı Paylaş