Yeşilköy Hakkında Bilgi Ermenek Karaman

'Karaman Tanıtımı' forumunda SeLeN tarafından 26 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Yeşilköy Hakkında Bilgi Ermenek Karaman konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Ermenek Yeşilköy Köyü - Yeşilköy Köyü Hakkında - Yeşilköy Köyü Resimleri - Yeşilköy Köyü Tanıtım  Yeşilköy, Ermenek, Karaman ilçesine bağlı bir köydür.

  Ardıçkaya köyünün bir mahallesi iken 1960 yılında müstakil köy olmuştur.Daha öncesinde ardıçkaya köyüne bağlı idi. Abdurrahman TOK(muhtar), Arif TOK (1.aza) köyün ayrılmasında ve muhtarlık olmasında öncü rol oynamışlardır.Köyün kurulduğu yerin yeşillikler içerisinde olması nedeniyle köye, “Yeşil köy” ismi verilmiştir. Köyün eski adı “Gürmün”dür. şuanda 100 haneye yakın bir nüfusu vardır. köyün erkekleri ermenek yolu üzerinde bulunan maden ocaklarında çalışarak evlerinin geçimini sağlamaktadır.

  Hemen yanından Göksu Irmağı geçen, ceviz ağaçlarıyla kaplı bir köydür. Köyde su sıkıntısı bulunmamakla birlikte, evlerde içme suyu şebekesi vardır. Yaklaşık 40 öğrenci mevcutlu birleştirilmiş sınıflı bir okulu vardır. Anasınıfı öğretmeniyle beraber 3 öğretmen çalışmaktadır. Öğretmenler için lojman yoktur, ancak son derece temiz ve bakımlı yeni inşaat kiralık evler bulmak mümkündür. Ermenek ilçesine 35 km mesafededir. Ulaşım şahsi araçlarla veya köy minübüsleriyle sağlanmaktadır.


  Köy Muhtarlık Bilgileri  [​IMG]

  [​IMG]
  Yeşilköy Köyüne Ait Resim ve bilgileri Bu başlık altında paylaşabilirsiniz
   

 2. yeşilköy çok ama çok ğüzeldir ve edepli innsanlardır
   

Bu Sayfayı Paylaş