Yeşilay haftası konuşma metni örnek

'Öğretmenlerimizin Bölümü' forumunda Mavi_Sema tarafından 17 Mart 2011 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Yeşilay haftası konuşma metni örnek konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Yeşilay haftasıyla ilgili konuşma
  Yeşilay haftası konuşma metni

  Sevgili Arkadaşlar!
  Alkollü içki sigara ve uyuşturucunun zararlı olduğunu bilmeyenimiz yoktur. Ama ne yazık ki insanlar yine de bilinçsiz bir şekilde bunları tüketirler. 5 Mart 1920 tarihinde Hilâl-i Ahdar Derneği kurulmuştur. Hilâl ay Ahdar yeşil anlamına gelmektedir. Hilâl-i Ahdar Derneği daha sonra Yeşilay adını almıştır. Bu derneğin amacı alkollü içki sigara ve uyuşturucunun zararlarını topluma anlatmak ve bunları içenleri vazgeçirmektir.
  Uyuşturucu denince akla esrar eroin ve kokain gibi maddeler gelmektedir. Ülkemizde bu maddelerin kullanılması ve satılması yasaktır. Bu yasağa uymayanlara ağır hapis cezaları verilir. Uyuşturucu madde insanı uyuşturur ve bağımlılık yaratır. Sağlıklı bir insanın bu maddelere yaklaşması düşünülemez. Uyuşturucu madde kullanımının sonu ölümdür. Sapık ilişkiler ve bu ilişkilerden kaynaklanan suçları genelde uyuşturucu kullanan insanlar işlemektedir.
  İçildiğinde insanı sarhoş eden maddelere alkollü içkiler diyoruz. Sarhoş olan insan kolayca suç işler. Trafik kazalarının büyük bir bölümü içkili araç kullanmaktan ileri gelmektedir. İçki içen insanların aile hayatları da yok gibidir. Eşlerini ve çocuklarını döven insanların büyük bir bölümü içki içip sarhoş olan insanlardır. Sarhoş insanlar çevrelerini de rahatsız ederler. Beyin kalp mide ve akciğer gibi organlar içkiden etkilenir. Ülser felç ve siroz gibi hastalıklara ise içki sebep olur.
  Bir başka zararlı da sigaradır. Ne yazık ki sigara toplumumuzda yaygın olarak içilen bir maddedir. İştahı kesip akciğerlerimizde büyük tahribata sebep olur. Sigara içen insanlar ömürlerinin önemli bir bölümünü bu canavarın eline teslim etmiş olurlar. Sigaranın kansere olduğunu herkes bilir.
  Bütün kötülüklerin anası olan uyuşturucu alkollü içki ve sigaradan uzak sağlıklı bir ömür geçirmenizi diliyorum...
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Yeşilay haftası konuşma Forum Tarih
Yeşilay haftası açılış konuşması örneği Öğretmenlerimizin Bölümü 16 Mart 2011
Yeşilay Haftası İle İlgili Konuşma Metni Örneği Öğretmenlerimizin Bölümü 12 Ocak 2011
Yeşilay haftası kompozisyon Özel Gün ve Geceler 3 Mart 2014
Yeşilay haftası ile ilgili şiirler güzel Şiirler 3 Mart 2014
Yeşilay Haftasıyla İlgili Yazı Örneği Eğitim Bilgileri 12 Ağustos 2013

Bu Sayfayı Paylaş