Yeşil çaydaki tehlike

'Şifalı Bitkiler' forumunda Mavi_Sema tarafından 12 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Yeşil çaydaki tehlike konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Yapılan yeni bir araştırma yeşil çay düşkünlerinin büyük risk taşıdığını ortaya koydu...

  Güney Kaliforniya Üniversitesi’nde bilim adamları yaptıkları araştırma sonucunda yeşil çayın kanser tedavisi alan kişilerde kullanılmaması gerektiğini açıkladılar.
  Yeşil çayın ve içerdiği moleküllerin kanser karşıtı etkisi araştırmacılar tarafından detaylı incelendi ve bazı kanser hastaları yeşil çayı kendi tedavi süreçlerinde bu özelliğinden yararlanmak üzere tedavilerine yardımcı olması için kullanıldı Bortezomib (BZM) (boronik asit içeren proteazom inhibitörü) ülkemizde multipl miyelom ve dirençli lenfoma hastalığında kullanılan bir kemoterapi ajanıdır. Bilim adamları yeşil çay ile tedavi kombinasyonunun kanser karşıtı etkisini araştırdılar. Beklenenin aksine değişik yeşil çay bileşenleri BZM ile birlikte kullanıldığında tümör hücrelerinin ölümünü engelledi.

  Birlikte alındığında sonuçlar gösteriyor ki yeşil çay polifenolleri BZM nin tedavi edici özelliğini engellemekte. Hastalar tedavileri sırasında çeşitli bitkisel tedavi yöntemlerine başvurmakta ya da hekiminden bu konuda talep ve öneri almakta. Bu çalışma boronik asit içeren proteazom inhibitörleri içeren kanser tedavisi gören hastalarda yeşil çay kullanımın önerilmemesini vurgulamaktadır. Bitkisel ajanların ve alternatif tıp ürünlerinin kullanım yaygınlığı bu konunun önemini daha da ortaya çıkarmaktadır.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Yeşil çaydaki tehlike Forum Tarih
Okuldaki yeşilay kulübünün görevleri ve sorumlulukları kısaca Öğretmenlerimizin Bölümü 15 Şubat 2017
Yeşilay amaçları maddeler halinde kısaca Konu Dışı Başlıklar 26 Ocak 2017
Yeşilay amaçları maddeler halinde kısaca Konu Dışı Başlıklar 26 Ocak 2017
2016 Yeşilli nüfusu kaçtır? Mardin Tanıtımı 28 Ocak 2016
Yeşilay haftası kompozisyon Özel Gün ve Geceler 3 Mart 2014

Bu Sayfayı Paylaş