Yeşil çay ve soya cildi genç tutuyor

'Doğa ve Bitkiler' forumunda DilzaR tarafından 18 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. DilzaR

  DilzaR Üye

  Yeşil çay ve soya cildi genç tutuyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  DERMATOLOJİ Uzmanı Doç. Dr. Emel Erdal yaşlanmayı durdurmanın imkansız olduğunu, ancak cildin erken yaşlanmasına neden olan etkenlerin bilinmesi halinde süreci geciktirmenin mümkün olduğunu söyledi. Erdal, cildi erken yaşlandıran etkenleri, "Sigara, alkol, genetik yatkınlık, güneş, yetersiz beslenme, stres, uykusuzluk ve soğuk" olarak sıraladı.

  Doç. Dr. Erdal şunları söyledi: "Yaz aylarında açık tene sahip kişiler güneşten daha fazla etkilendikleri için mutlaka korunmalıdır. Unutulmamalıdır uzun süre güneşe maruz kalmak, deri kanseri riskini de artırır.

  Bir diğer önemli deri yaşlanması nedeni ise sigara ve alkol kullanımıdır. Günde beşten fazla ve 10 yıldan daha uzun süreli sigara içenlerde deri kırışıklıklarının daha erken ve derin olduğu gözlenmiştir. Ayrıca kış aylarında deri kuruluğu artar. Kuru deri kolay yaşlanır. Dermatolog tavsiyesi ile yaşa uygun kozmetiklerin kullanımı ile deri yaşlılığı geciktirebilir.

  Çin’de yoğun olarak tüketilen yeşil çay ve soyanın, içerdikleri fenol ve genistein maddeleri nedeniyle yaşlanmayı geciktirdiği de kanıtlanmıştır. Yeşil çay ve soyanın cildi genç tuttuğu, deri kanseri oluşumunu engellediği de bilinmektedir."

  alintidir
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Yeşil çay soya Forum Tarih
Nurgül Yeşilçay Kimdir, Nurgül Yeşilçayın Resimleri Sanatçı Tanıtımları 10 Temmuz 2012
Çayda Yeşil Bir Kuş Var Türküsü Notaları Müzik Türleri ve Enstrümanları 11 Mayıs 2012
Yeşil çayın virüslere karşı etkisi Şifalı Bitkiler 26 Kasım 2011
Yeşilçay İlköğretim Okulu Bilgileri Gediz Kütahya Kütahya Tanıtımı 2 Eylül 2011
Nurgül Yeşilçay Sensiz Olmaz Dizisi Diğer Yerli Diziler 4 Haziran 2011

Bu Sayfayı Paylaş