Yeşilçam'da en iyi filme 150 bin lira

'Kültür Sanat Haberleri' forumunda Dine tarafından 20 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Yeşilçam'da en iyi filme 150 bin lira konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Yaklaşık 2 bin 500 kişilik jürisiyle Türkiye'nin Oscar'ı olarak nitelendirilen Yeşilçam Ödülleri için geri sayım başladı. 23 Mart'ta yapılacak görkemli törenle sahiplerini bulacak Yeşilçam Ödülleri'nde en iyi filme 150 bin lira para ödülü verilecek.


  Beyoğlu Belediyesi’nin ev sahipliğinde ve Turkcell’in ana sponsorluğunda TÜRSAK Vakfı organizasyonuyla verilen Yeşilçam Ödülleri’ne 1 Ocak-31 Aralık 2009 tarihleri arasında gösterime giren tüm yerli filmler doğal aday kabul ediliyor ve iki aşamalı seçici kurul değerlendirmesi sonucunda 11 dalda ödül veriliyor. Filmlerin yaratıcı ekiplerinin ve sinema sektörü temsilcilerinin yer aldığı birinci aşama seçici kurulun oylarıyla her kategoride beşer aday belirleniyor. İkinci aşamada ise sanat, medya, üniversite ve iş dünyasından tanınmış isimlerin yer aldığı 2 bin 500 kişilik dev jüri devreye giriyor ve adaylar arasından her kategoride ‘en iyi’sini seçiyor.
  En iyi film, yönetmen, senaryo, görüntü yönetmeni, müzik, kadın oyuncu, erkek oyuncu, yardımcı kadın, yardımcı erkek oyuncu, genç yetenek ve Turkcell ilk film kategorilerinde verilecek Yeşilçam Ödülleri’nde en iyi film 150 bin lira, Turkcell ilk film ise 30 bin lira para ödülüyle destekleniyor.

  70’e yakın film yarışacak
  Geçen yılki Yeşilçam Ödülleri’ne en iyi film, yönetmen, kadın oyuncu ve yardımcı erkek dahil birçok ödül kazanan Nuri Bilge Ceylan’ın yönettiği ‘Üç Maymun’ damgasını vurmuştu. 70’e yakın yerli filmin gösterime girdiği 2009 yılı Yeşilçam Ödülleri’nin de hayli çekişmeli geçmesi bekleniyor. (Kültür Sanat)


  Hürriyet
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Yeşilçam'da filme lira Forum Tarih
Hiç başörtülü kız filme çekilir miymiş! Kültür Sanat Haberleri 23 Mart 2010
"Ejder Kapanı"nın Almanya galasında izdiham oluştu, 7 salon birden filme ayrıldı.. Sinema Dünyasından Haberler 2 Şubat 2010
Altın Portakal bu yıl iki filme gitti Sinema Dünyasından Haberler 18 Ekim 2009
Bağışıklık sistemi filme çekildi Eğitim Haberleri 4 Aralık 2008
Filme Alt Yazı Dublaj Ekleme VLC Player'da Filime Altyazı ekleme (Resimli Anlatım) Resimli Program Anlatımı 26 Eylül 2008

Bu Sayfayı Paylaş