Yazıya Parlama Efekti Vermek

'Photoshop Dersleri' forumunda Siraç tarafından 12 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Yazıya Parlama Efekti Vermek konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Yazıya Parlama Efekti Vermek

  [​IMG][​IMG]


  300x300 piksel ebatlarında yeni bir sayfa açıp zemin rengini siyah ile dolduralım. Daha sonra şekildeki gibi yazımızı yazalım ve Ctrl+E yada Layer > Marge Down seçeneğini seçerek layerlarımızı birleştirelim.
  [​IMG]

  Daha sonra Filter > Distort > Polar Coordinates açarak gelen pencereden Polar to Rectangular işaretleyerek efekti uygulayın.

  [​IMG]

  Daha sonra resmimizi 90 dereceye çevirmemiz gerekiyor ve bunun için Image > Rotate Canvas > 90 CW seçeneğini seçiyoruz. Sonra Filter > Stylize > Wind'i açarak buradan Method bölümünden Wind'i, Direction bölümünden From the Right işaretleyip uygulayın. Bu filtreyi 2 yada daha fazla uyguladığınızda değişik görüntüler alabilirsiniz.

  [​IMG]

  Resmimizi eski haline getirme zamanı. Şimdi sırası ile Image > Rotate Canvas > 90 CCW ve sonrasında Filter > Distort > Polar Coordinates uyguluyoruz ama önceki gibi değil bu sefer Rectangular to Polar işaretliyoruz. Böylelikle yazımız eski halini aldı ve efektimizi de tamamlamış olduk.

  [​IMG]

  Dilerseniz renkleri değiştirip üzerinde oynamalar yapabilirsiniz. Image > Adjustments > Variations bölümünden zevkinize göre renklerle oynama yapabilirsiniz. Bu efekti yaptığınız zaman Wind filtresini sağdan sola değil de soldan sağa uygulayarak değişik görüntüler alabilirsiniz.
  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Yazıya Parlama Efekti Forum Tarih
Gazel Şiiri Düz Yazıya Nasıl Çevrilir? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 27 Mayıs 2013
PDF OCR PDF'yi Düz Yazıya Dönüştürme Programı O-P 22 Eylül 2010
Riyaziyat - riyaziyat nedir - riyaziyat hakkinda FrmArtuklu TatLı SöZLük 9 Ekim 2009
Java ile sayilari yaziya donusturmek HTML-PHP-ASP-JAVA 19 Mayıs 2009
photoshopla Yazıya form verme (Warp) Photoshop Dersleri 2 Eylül 2008

Bu Sayfayı Paylaş