Yazıcıoğlu vefatının 1. yılında dularla anılıyor

'Yurt İçi Haberler' forumunda KaRDeLeN tarafından 25 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Yazıcıoğlu vefatının 1. yılında dularla anılıyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kahramanmaraş’taki helikopter kazasında hayatını kaybeden BBP Lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun vefatının üzerinden tam bir yıl geçti.
  [​IMG]


  Türkiye’yi yasa boğan kazanın yıldönümü nedeniyle BBP tarafından bir anma programı hazırlandı. Yazıcıoğlu bugün, Mehmet Akif’in İstiklal Marşı’nı yazdığı Tacettin Dergahı’nın yanındaki mezarı başında dualarla anılacak. Anma programı saat 10.30’da başlayacak.

  Öte yandan dün BBP Ankara İl Başkanlığı tarafından Yazıcıoğlu’nun anısına bir fotoğraf sergisi açıldı. Açılışta konuşan BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, bu haftaya ‘Muhsin Yazıcıoğlu’ haftası adını koyduklarını belirterek, bu çerçevede Kosova, Bosna Hersek, Doğu Türkistan, Kazakistan, Irak ve Erbil’de bununla ilgili faaliyetler yapıldığını söyledi.

  Fotoğraf sergisinin açılışında konuşan Gülefer Yazıcıoğlu ise, gazetecilerin soruları üzerine bir açıklama yapmayacağını söyledi.

  BÜTÜN YURTTA MEVLİD TÖRENLERİ

  Yozgat’ta Yazıcıoğlu adına bir hatıra ormanı dikilirken, Alperen Ocakları da yurt genelinde mevlid okutacak.

  “KAZA DA DİYEMEM, SUİKAST DA”
  Öte yandan, Muhsin Yazıcıoğlu’nun vefatının birinci yılını değerlendiren BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, “Kurullarımız, kurumlarımız işini yapacak ve millet vicdanında şüphelerle açık olan bu dosya, milleti, camiayı, bizleri tatmin edecek şekilde huzur bulacak ve kapanacak” dedi. Başka ülkelerde de helikopter olaylarının meydana geldiğini, ancak Türkiye’deki gibi “kaza” ya da “suikast” denilerek olayın üzerine perde çekilmediğini söyleyen Yalçın Topçu, “Bu mesele bizim için şehadet sürecidir. Ben buna kaza da demem suikast da demem. Bütün bunlar, hukuk içerisinde kalarak, ilgili, yetkili kurumların, kurulların, kişilerin, millet vicdanını tatmin eder bir şekilde araştırması, incelemesi neticesinde ortaya çıkacaktır” diye konuştu.
  Vakit
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Yazıcıoğlu vefatının yılında Forum Tarih
Vali Recep Yazıcıoğlu İlköğretim Okulu Bilgileri Kaman Kırşehir Kırşehir Tanıtımı 9 Ağustos 2012
Vali Recep Yazıcıoğlu İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Denizli Denizli Tanıtımı 18 Eylül 2011
Çanakkale Yazıcıoğlu Camisi (Gelibolu) Hakkında Bilgi Çanakkale Tanıtımı 24 Şubat 2011
Muhsin Yazıcıoğlu Şiirleri - Muhsin Yazıcıoğlunun Tüm Şiirleri Şiirler 18 Şubat 2011
Muhsin Yazıcıoğlu Şiiri - Üşüyorum Resimli Şiirler 18 Şubat 2011

Bu Sayfayı Paylaş