Yazı tipleri yönetimi değişiyor

'Bilim & Teknoloji' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 10 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Yazı tipleri yönetimi değişiyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Yıllardır değişime uğramayan Windows yazı tipi denetimi, Windows 7 ile önemli bir değişim yaşayacak.


  Windows 7 pre-beta sürümü detaylı olarak mercek altına alındığında, Microsoft'un sadece Paint ve WordPad'e yeni bir görünüm kazandırmadığı ortaya çıkıyor.
  Birçok Windows sürümünden bu yana hiç değiştirilmemiş olan yaz tipi kurma ve yönetme diyalogları Windows 7 ile yeniden parıl parıl parlayacak. Yıllardır süregelen eski diyalog penceresi tamamen devre dışı kalıyor ve yazı tipi klasörünün daha rahat olacak şekilde süslenmesiyle güncelleniyor.
  Kullanıcı klasör içinde dolaşırken yüklü yazı tiplerinin ön izlemeleri gösteriliyor. Ön izlemede her font için ikon üzerinde alfabenin ilk üç harfi gösteriliyor. Böylece kullanıcı fazla uğraşmadan font hakkında bir ilk izlenim edinebilecek.
  Klasöre ek olarak denetim masasından da erişilebiliyor. Aynı aileye ait yazı tipleri ayrı ayrı değil gruplandırılmış biçimde gösteriliyor. Aynı aileye ait yazı tiplerine bakmak istediğinizde tek bir tık yetiyor. Yani yazı tipi aileleri, klasörlere benzer şekilde muamele görüyor.
  Ayrıca belli başlı yazı tiplerini devre dışı bırakmak da yeni imkânlar arasında yer alıyor. Mesela Avrupalı kullanıcılara Arapça veya İslav yazı tipleri gözükmeyecek şekilde ayar yapılabiliyor.

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Yazı tipleri yönetimi Forum Tarih
Windows 7 : Yazı tipleri yönetimi değişiyor Windows XP 8 Kasım 2008
MSN İçin SÜPER Yazı Tipleri MSN Diğer Paylaşımlar 24 Şubat 2011
Film Yazı Tipleri Font ve İconlar 25 Aralık 2009
YAzı tipleri Font ve İconlar 18 Ekim 2009
Photoshop Mükemmel Yazı Tipleri Font ve İconlar 15 Eylül 2009

Bu Sayfayı Paylaş