Yaylalı İlköğretim Okulu Alanya Antalya

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 29 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Yaylalı İlköğretim Okulu Alanya Antalya konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Antalyadaki İlköğretim Okulları Tanıtımı - Yaylalı İlköğretim Okulu Hakkında - Yaylalı İlköğretim Okulu Tanıtım - Yaylalı İlköğretim Okulu Resimleri - Yaylalı İlköğretim Okulu İletişim Bilgileri


  [​IMG]

  OKULUMUZUN TARİHÇESİ

  Okulumuz 1968 yılında 5 derslikli bir ilkokul olarak eğitim-öğretime başlamıştır. 2002 yılında yıpranan okul yıkılarak yerine 9 derslikli İlköğretim okulu olarak inşa edilmiştir. Okulumuz Yaylalı Köyü sınırları içinde, Alanya merkezine 16 km uzaklıkta bulunmaktadır. Okulumuzun güney cephesi denize, kuzey cephesi ise Masa Dağı’nın yamaçlarına bakmaktadır. Okulumuzun Alanya ile ulaşımı minibüslerle, tamamı asfalt yol üzerinden sağlanmaktadır. Yöre halkının büyük bir çoğunluğu muz ve narenciye üreticisidir. Bunun yanında küçük ve büyükbaş hayvancılıkta yapılmaktadır.

  Okulumuzdan mezun olmuş öğrencilerden bir kısmı çeşitli fakülteleri kazanmış ve yurdumuzun çeşitli yerlerinde görev yapmaktadır; bunun yanında ticarete atılıp ticari başarı göstermiş mezunlarımız da bulunmaktadır. Okulumuzda halen 1 Müdür Vekili, 10 Öğretmen görev yapmaktadır. Okulumuz sınırları içerisinde okul binasının yanında bir adet kömürlük, bir adet çeşme ve kullanım dışı olan bir adet lojman ile okulumuz bahçesinde oyun alanı bulunmaktadır.

  Yaylalı İlköğretim Okulu Antalya Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Yaylalı İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Yaylalı İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Yaylalı İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Yaylalı İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

  Bulunduğu Yer: ANTALYA / ALANYA

  Adı: YAYLALI İLKÖĞRETİM OKULU

  Adresi: Yaylali Köyü ilköğretim Okulu Alanya-Antalya

  Telefon Numarası: 2425182428

  Faks Numarası:

  E-mail Adresi:

  Web Adresi:
  Yaylalı İlköğretim Okulu

  [​IMG]

  Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr
  Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Yaylalı İlköğretim Okulu Forum Tarih
Yaylalı İlköğretim Okulu Bilgileri Kuyucak Aydın Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 18 Şubat 2011
Senirköy Köyü Hakkında Bilgi Yaylalı Kayseri Kayseri Tanıtımı 25 Ocak 2011
Yaylalı Köyü Hakkında Bilgi Pazaryolu Erzurum Erzurum Tanıtımı 16 Ocak 2011
Yaylalı Köyü Hakkında Bilgi Erbaa Tokat Tokat Tanıtımı 8 Haziran 2010
Yaylalı Köyü Şile İstanbul İstanbul Tanıtımı 30 Nisan 2010

Bu Sayfayı Paylaş