Yayla Turizmi Nedir ?

'Konu Dışı Başlıklar' forumunda Mavi_inci tarafından 17 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_inci

  Mavi_inci Özel Üye

  Yayla Turizmi Nedir ? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Yayla Turizmi Nedir ?

  Yayla Turizmi

  Turizm sektörü, dünyada ve ülkemizde doğa, özgü kimlik ve aktif tatil arayışının giderek arttığı yeni bir süreç içine girmiştir. Ülkemiz sahip olduğu çok zengin doğal değerler ile doğa sporlarına yönelik büyük bir potansiyelide bünyesinde barındırmaktadır.
  Ülkemiz koşulları bakımından günümüzde en zengin olanakları sunan "Yayla Turizmi" öncelikle ele alınmış ve 1990 dan başlayarak, özel bir proje çerçevesinde bu türün geliştirilmesine yönelik araştırma planlama ve altyapı ihtiyaçlarının karşılanmasına hız verilmiştir. Amaç, yaylalarımızın koruma-kullanma dengesi içerisinde turizm amaçlı değerlendirilmesidir.
  Karadeniz Bölgesi, Akdeniz Bölgesi, Orta Anadolu bölgelerinde bulunan yaylalarda turizm potansiyeli araştırmaları yapılmış olup, çoğunluğu Karadeniz Bölgesinde bulunan 23 yayla turizm merkezi ilan edilmiştir.
  BOTANİK (BİTKİ İNCELEME) TURİZMİ
  Türkiye'de topoğrafya ve iklim çok değiştiğinden, bitkiler ve çiçeklerde öyle değişir. Karadeniz Bölgesi çay yaprağı ağaçları ve kozalak ormanları Türkiye'de bulunmuş olan elmalar, incirler,çilekler ile tanınmıştır. Değişik iklim kuşullarının yaşandığı Türkiye’de değişik bitki türleri bulunmaktadır. Bu açıdan botanikle ilgilenen turistler için oldukça cazip bir ülkedir
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Yayla Turizmi Nedir Forum Tarih
Tunceli Yayla Turizmi Hakkında Bilgi Tunceli Tanıtımı 21 Mayıs 2011
Kütahya Yayla Turizmi Kütahya Tanıtımı 23 Mart 2009
Mersin Yayla Turizmi Akdeniz Bölgesi 5 Kasım 2008
Yayların Kullanım Amaçları Nedir? Konu Dışı Başlıklar 25 Kasım 2013
Sivas Altınyayla Halk Eğitim Merkezi Hakkında Bilgi Sivas Tanıtımı 30 Kasım 2012

Bu Sayfayı Paylaş