Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Doğubeyazıt Ağrı

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 22 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Doğubeyazıt Ağrı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Doğubeyazıt Ağrı
  OKULUMUZUN TARİHÇESİ

  Doğubayazıt Yatılı İlköğretim Bölge Okulu 1973 yılında temeli atılmış fakat işler ağır aksak gidince 1983 yılında 3 katlı ve 13 derslikli olarak Doğubayazıt Yatılı Bölge Okulu adıyla eğitim öğretime açılmış.Yaklaşık 23 yıllık bir okul.


  GENEL BİLGİLER

  Okulumuz, 13 derslik ile 1 Bilgisayar Laboratuarı, 1 Fen Bilgisi Laboratuarı, 1 Kütüphane,1 Çok Amaçlı Salonu (Yemekhane ), 2 Yatakhae (900 Kişilik), 1 Spor Odası, Memur Odası, 2 Müdür Yardımcısı Odası ve 1 Müdür Odası ile modern bir yapıya sahiptir.
  7 birinci kademe sınıfı, 12 ikinci kademe sınıfı, toplam 850 öğrenciye hizmet vermekte olan okulumuzda 1 Müdür, 1 Müdür Başyardımcıs, 3 Müdür Yardımcısı, 15 Branş Öğretmeni, 7 Sınıf Öğretmeni, 4 Memur ve 15 Hizmetli görev yapmaktadır.


  OKULUMUZUN MİSYONU

  En değerli kaynağımızın insan olduğu düşüncesinden hareketle, en verimli yatırımın insanı eğitmek olduğu bilinciyle öğrencilerimizi, 21.yüzyılın çağdaş yaklaşımlarına uygun, Atatürk ilke ve inkılaplarını benimseyen, bilgiyi en değerli hazine olarak bilen ve kullanan, milletini ve ailesini seven, kendisiyle barışık, farklılıkları hoşgörü mozaiğinde çeşitlilik olarak kabul eden, üretken bireyler yetiştirmektir.


  OKULUMUZUN VİZYONU

  Türk Milli Eğitim sisteminin genel amaç ve temel ilkeleri doğrultusunda; öğrenme için her türlü fırsatın sağlandığı bilgili, becerili ve iyi bir ahlâka sahip nitelikli öğrencilerin yetiştirildiği, tercih edilen bir okul olmaktır.


  Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Ağrı Doğubeyazıt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Yatılı İlköğretim Bölge Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Yatılı İlköğretim Bölge Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Yatılı İlköğretim Bölge Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Yatılı İlköğretim Bölge Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

  Bulunduğu Yer: AĞRI / DOĞUBEYAZIT

  Adı: YATILI İLKÖĞRETİM BÖLGE OKULU

  Adresi: Y.İ.B.O.Doğubayazıt

  Telefon Numarası: 4723126100

  Faks Numarası: 4723126100

  E-mail Adresi : Bilgi Yok


  Web Adresi :http://www.dogubayazityibo.k12.tr/index.html  [​IMG]

  [​IMG]

  Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

  Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz​
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 24 Nisan 2015

Yükleniyor...
Benzer Konular - Yatılı İlköğretim Bölge Forum Tarih
Gölbaşı Cumhuriyet Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Bilgileri Güroymak Bitlis Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 28 Ağustos 2012
Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Bilgileri Ahlat Bitlis Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 22 Ağustos 2012
Şehit Sümmani Görgen Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Bilgileri Ahlat Bitlis Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 22 Ağustos 2012
Cumhuriyet Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Bilgileri Adilcevaz Bitlis Bitlis Tanıtımı 14 Ağustos 2012
Yenibaşak Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Bilgileri Solhan Bingöl Bingöl Tanıtımı 13 Ağustos 2012

Bu Sayfayı Paylaş