Yastık gelinle rahip önünde evlendi

'Yurt Dışı Haberler' forumunda KaRDeLeN tarafından 10 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Yastık gelinle rahip önünde evlendi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Güney Koreli bir ‘otaku’ (bilgisayar oyunları düşkünü) üstünde bir çizgi karakterin olduğu büyük yastıkla hayatını birleştirdi! 28 yaşındaki Lee Jin-gyu, Tokyo’daki seremonide gelinlik giydirdiği yastığını öperek ‘gelini’ kutladı.

  Güney Koreli bir ‘otaku’ (bilgisayar oyunları düşkünü) üstünde bir çizgi karakterin olduğu büyük yastıkla hayatını birleştirdi! 28 yaşındaki Lee Jin-gyu, Tokyo’daki seremonide gelinlik giydirdiği yastığını öperek ‘gelini’ kutladı. Sonra da üzerinde Fate Testarossa adlı karakterin bulunduğu ‘yastık gelin’i yemeğe ve lunaparka götürdü.

  Fate Testarossa, Japonya’da çok sevilen bir anime dizisi olan ‘Magical Girl Lyrical Nanoha’dan bir karakter. Seksi karakter Fate Testarossa ile evliliğini rahip önünde yapan Lee Jin-gyu’nun bir arkadaşı, “Bu yastığa kafayı takmış durumda. Her yere götürüyor. Birlikte lunaparka gidip oradaki trenlere, arabalara bile birlikte biniyorlar. Yemeğe gittiğinde yastığını da mutlaka yanına alıyor, bir sandalyeye oturtup ona da yemek sipariş ediyor” diye anlatıyor.

  Aşkım ‘Dakimakura’!

  Lee Jin-gyu tuhaf görünen bu davranışında yalnız değil. Japonya’da ‘dakimakura’ adı verilen büyük sarılma yastıkları çok yaygın. ‘Aşk yastığı’ diye de bilinen dakimakuraların üstünde baskı çizimler oluyor. Çizimlerin büyük kısmı da Japonların çok sevdiği genç ve kadın anime karakterlerinden oluşuyor. Ülkede bilgisayar oyunu ya da anime serilerine tutkun çok sayıda erkek âşık oldukları oyun ya da karakterin bulunduğu yastıkları seçiyor.

  Japonya’da kısa süre önce de oyun meraklısı bir adam Nintendo DS’ini kiliseye götürerek Nene Anegasaki adlı karakterle evlenmiş, başka bir ‘otaku’ da 2D karakterlerin evlenebilmesi hakkının çıkması için dilekçe vermişti.

  Radikal
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Yastık gelinle rahip Forum Tarih
Bir Yastıkta Kocamak Deyiminin Anlamı Nedir Atasözleri & Deyimler 16 Haziran 2012
Sakallı İpten Yapılmış Yastık Modelleri El Örgü Örnekleri 10 Nisan 2012
Yastık Kılıfı Yenileme Hobiler Ve Videolar 16 Aralık 2011
Sağ baş yastık istemez atasözünün anlamı açıklaması Atasözleri & Deyimler 3 Şubat 2011
Yastıktepe Köyü Hakkında Bilgi Pasinler Erzurum Erzurum Tanıtımı 18 Ocak 2011

Bu Sayfayı Paylaş