Yarin Mahşerde Yüzümüze Tükürecekler Haberiniz Ola

'Sünnetler & Hadisler' forumunda Fatma tarafından 24 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. Fatma

  Fatma Üye

  Yarin Mahşerde Yüzümüze Tükürecekler Haberiniz Ola konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Yarın mahşerde hepsi yüzümüze tükürecekler haberiniz olsun.

  Erkeklere;
  Futboldan; içinde hava olan topun peşinden koştunuz, Hakk'a koşup kendinizi geliştirmediniz. Bize yardımcı olmadınız.
  Kız arkadaşlarınızla kahkakalar atmak hoşunuza gitti. Acaba ruhunuzun mu nefsinizin mi hoşuna gitti ??
  Ezan okunurken hiç içiniz titremedi dimi ? Haydi kurtuluşa, haydi kurtuluşa derken; Siz neden adımlarınızı daha hızlı attınız, Hakk'ın çağrısından neden kaçtınız ??
  Tv; başlı başına bela. Avrupa'nın ahlâktan mahrum gençlerine özendiniz baka baka.. Nedeeennn ? Hakk'ın bir gün hesap soracağını neden unuttunuz ?
  Cebinizde marka marka telefonlar, birinin ağırlığı 100 gram, neden 25 gram ağırlığında olan bir takke yok ki cebinizde, bu mu Hakk'a saygı sevgi ?

  Kızlara;
  Arkadaşınızın doğum günü partisine gittiğinizde neden kuran okumadınız ? Şeytan öyle istedi çünkü... Şeytan işini en mükemmel şekilde yaparken sen naaptın, onun istediklerini yaptın ..............
  Sokağa çıkacağınız zaman yarım saat aynanın başında kendinizi süslediniz. ALLAH'ın rızası için namaz kılacağınız abdesti neden 10 saniyede aldınız ? ALLAH'ın rızası için namaz kılıyor musunuz ? Tadil-i erkana dikkat ediyor musunuz ? Dua ederken zulüm altındaki din kardeşlerinizi düşünüyor musunuz ?
  Bir erkeğin peşinden aylarca koştunuz da Hakk'ın peşinden gitmediniz. Kafirlerin şarkıları ile çoştunuz onları ezberlediniz. ALLAH'ın ayetlerini
  ezberlemediniz ? Yarın ALLAH; hafızanı nerelerde kullandığını sorunca ne diyeceksiniz ?
  Tv; gene karşımıza çıktı bu baş belası.. Yahu ALLAH sizi televizyon bakın diye mi yarattı ?? Kafirleri izliyorsunuz hoşunuza gidiyor, daha sonra onlar
  gibi olmaya özeniyorsunuz.. Hoşunuza felan gitmiyo şeytan öyle gösteriyor..
  Elinizde taşıdığınız çantanın içinde bir çok işe yaramayan eşya.. Neden birde başörtüsü yok ? ALLAH'ın emri değil mi ? Dininin emri değil mi ?? Siz hangi dine mensupsunuz ???????????

  Kalblerimiz o kadar kararmış ki,,,,,,, Haram olan şeylere o kadar gitmişiz ki; bişey olmaz diye diye.. Bir kağıda hergün 10 nokta koyun bakalım 15 yıl sonra onda temiz bir yer bulamazsınız. Kalbler o kadar kararmışki, şeytan istediğini bize istediği gibi gösteriyor.
  Irak'tan sonra sıra kimde ???

  Hep birlikte ALLAH'ın ipine (Kur'an'a) sımsıkı sarılın. Parçalanıp bölünmeyin. ALLAH'ın size olan nimetini hatırlayın. Hani sizler birbirinize düşmanlar idiniz de o, kalplerinizi birleştirmişti. İşte onun bu nimeti sayesinde kardeşler olmuştunuz. Yine siz, bir ateş çukurunun tam kenarında idiniz de o sizi oradan kurtarmıştı. İşte ALLAH size âyetlerini böyle apaçık bildiriyor ki doğru yola eresiniz. (Âl-i İmrân 103)
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Yarin Mahşerde Yüzümüze Forum Tarih
Bilgisayarın giriş ve çıkış donanımları kısaca Bilgisayar Hakkında Genel Bilgiler 13 Kasım 2014
Yarınki Kazdan, Bugünkü Yumurta Yeğdir Konulu Kompozisyon Makaleler-Denemeler 11 Temmuz 2014
Bilgisayarın Zararlarından Nasıl Korunuruz Bilgisayar Hakkında Genel Bilgiler 11 Şubat 2014
Bugünün İşini Yarına Bırakma İle İlgili Kompozisyon Örneği Makaleler-Denemeler 9 Aralık 2013
Bugünün İşini Yarına Bırakma Atasözü İle İlgili Kompozisyon Örneği Eğitim Bilgileri 6 Aralık 2013

Bu Sayfayı Paylaş