Yargıtay: CHP kurultayı yenilenmeli!

'Haber Arşivi & Gündem' forumunda SeLeN tarafından 26 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Yargıtay: CHP kurultayı yenilenmeli! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Cumhuriyet Halk Partis'nin 22-23 Mayıs 2010'daki kurultayının, yapılan incelemeler ve yazışmaların ardından, yenilenmesine karar verdi.

  Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığ Siyasi Partiler Bürosu, ilgili dairenin verdiği kararı, özel kuryeyle CHP genel merkezine teslim etti.
  BU KARAR NEDEN ALINDI
  Gercekgundem.com'un edindiği bilgiye göre; Yargıtay'ın ilgili dairesi kurultayın 2'inci gününde yapılan (23 Mayıs) Parti Meclisi, Yüksek Disiplin Kurulu, Bilim Platformunun teşkil edildiği seçimin yenilenmesine karar verdi.
  Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Kemal Kılıçdaroğlu'nun genel başkan seçildiği kurultayın ilk gününde herhangi bir hukuki bir problem görmedi.
  Kurultayın 2'inci günü yani 23 Mayıs'ta parti delegeleri, CHP Genel Sekreteri Önder Sav'ın isteği doğrultusunda, Deniz Baykal'ın hazırlattığı ve kamuoyunda 'yeni tüzük' olarak bilinen tüzüğün uygulanmaması yönünde karar alınmıştı.
  Yargıtay, yasaya göre tüzüğün delege oylarıyla ertelenemeyeceğini, tüzüğün ertelenebilmesi için bir tüzük kurultayının toplanması gerektiğini belirterek 23 Mayıs'ta yapılan seçimleri ve tüzüğün ertelenmesi kararını iptal etti.

  Gerçekgündem
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Yargıtay kurultayı yenilenmeli Forum Tarih
Mal Rejimi Yargıtay Kararları Hukuk 10 Nisan 2011
Yargıtay Sitesi - Yargıtay Resmi Web Sitesi Konu Dışı Başlıklar 2 Mart 2011
Yargıtay üyesi, boşanmanın püf noktalarını yazdı.. Hukuk 5 Nisan 2009
Yargıtay'dan baz istasyonu kararı Hukuk 5 Ocak 2009
Yargıtay'dan çok tartışılacak karar Hukuk 4 Aralık 2008

Bu Sayfayı Paylaş