Yardımlaşma ve Dayanışma İle İlgili Kısa Yazı

'Makaleler-Denemeler' forumunda SeLeN tarafından 28 Ağustos 2013 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Yardımlaşma ve Dayanışma İle İlgili Kısa Yazı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Yardımlaşma ve Dayanışma Hakkında Bilgi,
  Yardımlaşma ve Dayanışma İle İlgili Yazılar Kompozisyon


  Yardımlaşma ve Dayanışma

  İnsanoğlu eşi, dostu, arkadaşları, çevresi ile bir bütündür. İnsan doğası gereği yalnız yaşayamaz, toplum içinde diğer insanlarla sürekli etkileşim halinde bulunmaktadır. İnsan bu etkileşim içerisinde karşılıklı olarak diğer insanlarla her anlamda alışverişte bulunur.
  Tecrübelerine dayanarak birçok söz söyleyen atalarımız, yardımlaşma ve dayanışma hakkında da pek çok atasözü dile getirmişlerdir. Bir elin nesi var, iki elin sesi var; Yalnız taş duvar olmaz; Ağaç yaprağıyla gürler gibi.
  Yardımlaşma ve dayanışma toplum fertlerinin sahip olması gereken en güzel özelliklerdendir. Bir arada yaşayan insanlar sürekli yardımlaşma içerisinde olursa hem daha mutlu hem de daha huzurlu olurlar. Kapı komşun ile el ele vererek bir iş ortaya koymak kadar keyifli başka bir iş yoktur. Birlikte yapılan işler aynı zamanda daha kısa sürede yapıldığından böylece aynı zamanda çok daha fazla iş yapabilmek de mümkündür.
  Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte insanlar sanal bir dünyada yaşamaya başlamış, sosyal ilişkileri git gide zayıf bir hal almıştır. Artık değil yardımlaşmak insanlar yan komşunun adını bile bilmemektedir. Ancak hem bireysel hem toplumsal olarak yardımlaşma insan açısından büyük önem taşır. Bu nedenle günlük hayatımızda ihtiyacı olanlara yardım etmekten geri kalmayalım. Böylece daha hoşgörülü ve sağduyulu bir toplum haline gelmek mümkündür.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Yardımlaşma Dayanışma İle Forum Tarih
Yardımlaşma ve dayanışma ile ilgili yazı Makaleler-Denemeler 14 Aralık 2014
Dayanışma ve Yardımlaşma İle İlgili Atasözleri Deyimler ve Özlü Sözler Atasözleri & Deyimler 16 Kasım 2011
Yardımlaşma Ve Dayanışma İle İlgili Atasözleri Ve Deyimler Nelerdir? Atasözleri & Deyimler 22 Ağustos 2011
Yardımlaşma ve dayanışma ile ilgili Atasözleri, Yardımlaşma ve dayanışma İle Deyimler Atasözleri & Deyimler 12 Ağustos 2011
Yardımlaşma ile ilgili atasözleri - Dayanışma ile ilgili atasözleri ve anlamları Atasözleri & Deyimler 9 Ocak 2011

Bu Sayfayı Paylaş