Yarım Kalan Mevsim Kitap Özeti - Catrin Collier

'Kitap Özetleri & E-Kitaplar' forumunda SeLeN tarafından 22 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Yarım Kalan Mevsim Kitap Özeti - Catrin Collier konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Yarım Kalan Mevsim Kitap Özet - Catrin Collier Kitapları - Yarım Kalan Mevsim Kitap Tanıtım - Yarım Kalan Mevsim Kitap Fiyatı - Yarım Kalan Mevsim Ön Okuma  Kitap Özet

  "Hayatta kalma mücadelesini güçlü bir şekilde sunan, ustaca işlenmiş bu kitap, güçlü karakterleri bir araya getirerek, bize büyüleyici bir öykü armağan ediyor."

  Publishing New

  "Baştan yaratılan Rhondda caddelerinde yaşanan büyük bir aşk hikâyesi geçmişe giden yolda bize yön veriyor. Collier'in o döneme ilişkin betimlemeleri şaşılacak derecede gerçek."

  Western Mail

  Sevgili Büyükanne,

  Bu, benim yazmakta en çok zorlandığım mektup. Lütfen bu mektubu, resimleri ya da bunların aklımıza getirdiği soruları Greta teyzem ve babamın yapacağı gibi umursamazlıktan gelme.

  Berlin Belge Merkezinde bir araştırma yaparken bu belgelerin orijinallerini buldum. Senin ve Greta teyzemin, Nazi Partisine üye olup olmadığınızı sorma gereği bile duymuyorum çünkü bu belgeler üye olduğunuzu kanıtlıyor. Ben sadece neden onlara katıldığınızı bilmek istiyorum ve Grunwaldsee'deki hayatınızın nasıl olduğunu merak ediyorum.

  ...bunu, sadece kendim için değil tüm aile için istiyorum; özellikle de Claus'un doğmamış çocuğu için. Çünkü büyüdüğünde, tıpkı benim şu anda yaptığım gibi geçmişini sorgulamaya başlayacak. Greta teyzem ve babam, her ne kadar savaşın ve Hitler'in, tarihe karıştığını ve bu olayların, yeni nesiller üzerinde hiçbir etkisi olmadığını söyleyip dursalar da bunun doğru olduğuna inanmıyorum. Bunu benim yaptığım gibi tozlu bir dosyanın kapağını aralayarak değil, olayları gerçekten yaşamış birilerinden öğrenmeye hakkımız var.

  Lütfen büyükanne, seni çok seviyorum ve bu sevginin büyük bir kısmı da saygıdan oluşuyor. Seninle ilgili bu hislerimin devam etmesini istiyorum ama gerçek hikâyeyi dinleyene kadar da bu duyguları tam anlamıyla hissedemeyeceğim. (...)


  [​IMG]

  Yarım Kalan Mevsim

  Catrin Collier
  · Kyrhos Yayınları
  · Basım Tarihi : 01 - 2011
  · ISBN : 9786051210438
  · Sayfa Sayısı : 455
  · Etiket Fiyatı : 29.00 TL
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Yarım Kalan Mevsim Forum Tarih
İşte gidiyorum.Yarım kalan tüm sevinçlerimle.(Resimli Şiir) Resimli Şiirler 11 Ekim 2010
Yarım Kalanlara Rağmen - Zeynep Sağdaş Aşk ve Sevgi Resimleri 2 Ağustos 2010
Victor Jara - Yarım Kalan Şarkı - Joan Jara Kitap, Resim ve Dergi 4 Mayıs 2010
Zeynep Sağdaş Yarım Kalanlara Rağmen Dinle Aşk ve Ayrılık Videoları 7 Şubat 2010
Zeynep şağdaş - yaRım kaLanLara rağMen Yerli şarkı sözleri 1 Aralık 2009

Bu Sayfayı Paylaş