Yarıda Kalan Hayat Niv Jiyan - Orhan Doğan

'Kitap, Resim ve Dergi' forumunda Dine tarafından 8 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Yarıda Kalan Hayat Niv Jiyan - Orhan Doğan konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Yarıda Kalan Hayat Niv Jiyan - Orhan Doğan kitap tanıtımı - kitap özeti


  Kitabın künyesi
  Yarıda Kalan Hayat Niv Jiyan

  Orhan Doğan
  · İletişim Yayınları
  · Basım Tarihi : 04 - 2010
  · ISBN : 9789750507601
  · Sayfa Sayısı : 311
  · Etiket Fiyatı : 18.50 TL


  Kitap hakkında

  “Kürt denizlerinde siyaset yapmak herkesin harcı değil. Türk devleti, PKK, sol ittifaklar, köylün, Barzani ya da Talabani… Orhan, o doğal haliyle, mühendis keskinliğiyle, ama hukukçu haktanırlığı sayesinde bu karmaşık ve çatışan güçler arasında çatışmanın sona ermesi için elinden geleni yaptı.

  Orhan, Türk'ün Kürtsüz, Kürt'ün de Türksüz başarı kazanamayacağını bilenlerdendi. Bu sayede dostu da düşmanı da ona saygı gösterdi…”

  Ragıp Duran

  Yarıda Kalan Hayat, Nîv Jiyan. Orhan Doğan'ınki, sadece kendisi ve sevenleri için değil, sahiden dünya ve memleket için, yarım kalmış bir hayattı.
  Özellikle “Kürt Açılımı”yla hararetlenen tartışmalarda, hemen herkesin aklından geçiyor: “Keşke şimdi Orhan Doğan olsaydı...”

  Orhan Doğan'ın savunmaları ve söyleşileri elinizdeki kitapta bir araya getirildi. Milletvekili dokunulmazlığı çiğnenerek, hukuk hiçe sayılarak tutuklanan ve 10 yılı aşkın süre hapis yatan Orhan Doğan'ın mahkeme konuşmaları, parlak siyasi savunma örnekleridir. Kendisiyle yapılan söyleşilerin başlıkları da, onun açık sözlülüğünün ve cesaretli arayışının ipuçlarını veriyor: “Ne Red Ne Biat“, “Nazilli'de ‘Kuyruklu Kürt' Olmak”, “Hiçbir Türk Aydınını Arkamıza Alamadık”, “Kürtlerin Ayrı Bir Devlete İhtiyacı Yok”, “Maalesef Kürtler Bizi Andıçladı”, “Reddin Reddinin Reddi”, “Öcalan Bir Gün Serbest Kalacak”, “PKK Meclis'e Girsin”, “Barışın Programını Oluşturmak İstiyoruz”, “Türkiye De Klerk'ini Yaratabilseydi...”, “En Büyük Kürt Şehri İstanbul”, “Ya Değişeceksiniz, Ya Değişeceksiniz”...

  Sadece nezaketiyle, “inceliğiyle” ve enerjisiyle değil, hümanist bakış açısıyla da istisnai bir siyaset adamının portresi...

  Kitap kapağı
  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Yarıda Kalan Hayat Forum Tarih
Önder Güler Yarıda Kaldı 2011 Albümü Albüm Tanıtımları 5 Kasım 2011
Borsa ilk yarıda yükseldi Ekonomi Ve Borsa 20 Ocak 2010
İdmanı yarıda kesti Trabzonspor 11 Kasım 2009
TeLLo Antrenmanı Yarıda Bıraktı. Beşiktaş 2 Mayıs 2009
"İlk yarida hedefİmİze ulaŞtik" Galatasaray 3 Ocak 2009

Bu Sayfayı Paylaş