Yapılan Başlıca Makyaj Hataları

'Güzellik & Bakım' forumunda Fatma tarafından 25 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

 1. Fatma

  Fatma Üye

  Yapılan Başlıca Makyaj Hataları konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Yapılan Başlıca Makyaj Hataları

  Yanlış Fondöten Rengi


  Gömlek ya da T-shirt'e bulaşmış bir fondöten en çirkin görüntülerden biridir. Bu, yüz rengi ile boynunu eşit tutmak için fondöteni boynuna da uyguladığını gösterir. Eğer fondöteniniz cildinizin rengini değiştiriyorsa doğru renk değil demektir. Doğru fondöten rengi, cildinizin rengine tam olara uyan renktir. Doğru fondöten rengini bulmak için fondöteni çene hizasına uygulayın ve doğal ışıkta kontrol edin.

  Eğer renk cildinizde kayboluyorsa bu doğru renk demektir. Sarı bazlı fondötenler pek çok ciltte çok doğal durur. Pembe tonlu fondötenlerden sakının, bu maske giymiş gibi görünmenize neden olur.

  Dudak Kenarına Kalem

  Dudak kenarınız ve dudak kaleminiz arasındaki belirgin çizgi hiç hoş değildir. Doğal bir görünüm için doğal dudak renginizin bir koyu ya da aynı renk dudak kalemini seçin. Rujunuzu uyguladıktan sonra dudak kaleminizi uygulayın. Dudak çizginizi aşmayın. Dudak kalemini yaymak ve yumuşatmak için ruj fırçası kullanabilirsiniz. Eğer küçük dudaklarınız varsa dudak kenarınızın dışından kalem çekerek büyük göstermeye çalışmak yerine orta tonlarda bir ruj ya da krem yapıda dudak parlatıcısını tercih edin.

  Kaşlar

  Belirgin kaşları seviyorum, ama sivri bir kaş kalemi ile çizilmiş kaşların görünümü çok çirkin oluyor . Kaş renginie uygun bir far ile kaşlarınızı doldurmak ve belirginleştirmek en güzel yol. Küçük ve küt uçlu bir fırça kullanın. Fırçayı fara batrın ve kaşınızın iç köşesinden başlayarak dışa dopru uygulayın.

  Göz Kapağına Allık

  Allığınızı far niyetine kullanıyorsanız bundan hemen vazgeçmelisiniz. Allığın rengi göz çevresi için tasarlanmamıştır ve gözlerinizin yorgun görünmesine neden olabilir. Basit ve kolay bir göz makyajı yapmak ve tek renk far kullanmak istiyorsanız bej, bej pembe gibi renkler kullanabilirsiniz .

  Sivilceler İçin Kapatıcı

  Kapatıcı, göz altını aydınlatmak için kullanılır. Genelde cilt tonunuzdan bir iki ton açık olmasında fayda vardır. Bu ürünü sivilce üzerine uygulamak daha çok dikkat çekmesine neden olur. Sivilceyi kapatmak için en uygun yol cilt renginize uygun bir stik fondötendir. Parmaklarınız ile ya da küçük fırça ile fondöteni doğrudan sivilce üzerine uygulayın.

  Allık Çizgileri

  Allıklarınızı yanağınıza yatay çizgi şeklinde uygulamayın. Gülümseyin, ve allığı elmacık kemikleinizin üzerine uygulayın. Allık fırçanız ile saç çizgisinin arkasına yukarı ve aşağıya doğru uygulayın.

  Parti Makyajı:Kalem Çekilmiş Gözler

  Gözünüzün yalnızca dış köşesine kalem çekmek gözlerinizi küçük göstermek için en iyi yoldur. Yalnız üst kirpik çizgisine ya da hem alt hem üste kalem çekiyorsanız dikkat etmeniz gereken şey iç köşeden başlayarak dış köşeye kadar çizgiyi düzgün bir şekilde çekmektir.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Yapılan Başlıca Makyaj Forum Tarih
Sıvı basıncından faydalınarak yapılan araçlar aletler kısaca Konu Dışı Başlıklar 18 Şubat 2017
İnsanlığın bugünkü gelişmişlik düzeyine ulaşmasında geçmişte yapılan icat ve buluşların yeri kısaca Sorular ve Cevaplar 7 Şubat 2017
Türkiye'de yapılan turizm çeşitleri kısaca Türkiye Tatil Yerleri Hoteller 4 Şubat 2017
Şimdiye kadar yapılan en önemli buluş nedir neden? Sorular ve Cevaplar 4 Şubat 2017
Laiklik ilkesi doğrultusunda yapılan yenilikler madde madde kısaca Eğitim Bilgileri 21 Ocak 2017

Bu Sayfayı Paylaş