Yanlış adresten 750 kişiye suç duyurusu

'Yurt İçi Haberler' forumunda KaRDeLeN tarafından 24 Mart 2009 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Yanlış adresten 750 kişiye suç duyurusu konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Bakırköy Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada, yeni nüfus kayıt sistemine göre muhtarlığa kayıt olmak isteyenlerin nüfus müdürlükleri bünyesinde faaliyet gösteren ''Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Bürosu''na beyanda bulunmak zorunda oldukları hatırlatıldı.

  Açıklamada, ''Adrese Kayıt Sistemi Yönetmeliği''ne göre adres beyanında bulananların listelerinin her ay sonu, beyanda bulanın kişilerin adreste oturup oturmadıklarının araştırılarak nüfus müdürlüklerine bildirilmesi için muhtarlıklara gönderildiği ifade edildi.

  Bakırköy'de 2008 ve 2009 yıllarında nüfus kayıt bürosuna yapılan adres beyanlarında yapılan incelemede birbirini tanımayan kişilerin aynı adreste oturduğunun tespit edildiği kaydedilen açıklamada, şöyle denildi:

  ''Bakırköy Kaymakamlığının talebi üzerine İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı polislerin yaptığı araştırmalar sonucunda 750 kişinin gerçeğe aykırı adres beyanında bulundukları tespit edildi. Bunun üzerine kaymakamlık 5490 sayılı Nüfus Hizmetleri Kanunu'nun 67. maddesine göre yanlış adres beyanında bulunanlar hakkında Bakırköy Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu.''

  Açıklamada görüşlerine yer verilen Bakırköy Kaymakamı Dursun Ali Şahin, Bakırköy'ün her açıdan gelişmiş bir ilçe olduğunu, bu nedenle özellikle okul kayıtları ve seçim döneminde gerçeğe aykırı adres beyanlarının çok sık görüldüğünü belirtti.

  Bunun önüne geçmek için denetimleri her zaman sıkı tuttuklarını kaydeden Şahin, yalan beyanda bulananların adres kayıtlarını sistem üzerinden kapatıldığını ifade etti.

  (aa)
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Yanlış adresten kişiye Forum Tarih
Aydınlatma araçlarının yanlış kullanımının göz sağlığına etkileri nedir kısaca Genel Sağlık 4 Şubat 2017
Teknolojik ürünlerin yanlış kullanımı sonucunda hangi sorunlar yaşanır kısaca Sorular ve Cevaplar 4 Şubat 2017
Cilt bakımında doğrular ve yanlışlar hakkında bilgi Cilt Hastalıkları 23 Ocak 2017
Namazda Kur'an'dan bir miktar okumak farzdır doğru mu yanlış mı? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 26 Mart 2016
Teknolojik ürünlerin yanlış kullanımının doğaya zararları? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 17 Şubat 2014

Bu Sayfayı Paylaş