Yanal niye istifa etti?

'Trabzonspor' forumunda ASİ MARDİNLİ tarafından 7 Mayıs 2009 tarihinde açılan konu

 1. Yanal niye istifa etti? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Sivasspor yenilgisinden sonra ya Ersun Yanal´la devam edilecekti ya da ‘istifa et´ denilecekti Gelecek sezonun planları ise sadece kalan 4 haftaya bağlı.
  [​IMG]


  Yönetim kapandı, fatura tartışıldı İdarecilerin ‘hesaba itirazı’ vardı Zaten ilk itirazı da Başkan Sadri Şener yapmıştı: Hezimeti gidin hocaya sorun! Her ne kadar sonraki görüşmemizde, “Yanlış aktardınız” dese de laf ağzı terk etmişti bir kere Her fırsatta söylediğim gibi, alıştığımız ‘büyük kulüp başkanı’ profiline ters gelecek kadar samimi, düşündüğünü söyleyen Şener’in bu sözlerinin de sıradan bir tepki olmadığını anlamak zor değildi.
  ‘Duayen’ rahatsızlığı
  Başkanın bu sözlerinden sonra hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı kesindi! Olmadı da Sadri Şener’in ifadeleri, Ersun Yanal cephesinde de yankı buldu Her ne kadar deklare etmese de camiadaki, ‘duayen’ fazlalığından rahatsızlığı bilinen tecrübeli hoca ikinci kez böylesi ‘hedef’ oluyordu Bu rahatsızlıklar takımı da hasta etmek üzereydi Yönetim, Sivasspor maçının devre arasında takımın gerektiği şekilde ‘motive edilemediği’ görüşündeydi.
  ‘Bırakıyorum’ mesajı alındı!
  Bardağı taşıran damlalar üst üste geldi Yönetim sık sık, “Geleceği planlıyoruz” dediği Yanal ile sözleşme yenilemedi Ersun Yanal’ın da çevresine, adeta duyulmasını istercesine, ‘Şartlar ne olursa olsun bırakacağım’ mesajları vermesi, süreci hızlandırdı Karşılıklı ataklar vardı, son top Sivas yenilgisinden sonra yönetimde kalmıştı Ya Ersun Yanal ile devam edilecekti ya da ‘İstifa et’ denilecekti
  ‘Yanalcılar’ da vardı.
  Karar hiç de kolay verilmedi Yönetimde ‘Her şeye rağmen Yanalcılar’ vardı Ancak başkanın yakın çevresi, ‘Gitsin’ diyordu Çünkü ‘sağduyulara’ göre kan değişimi olmazsa Kayseri maçındaki olası bir kötü sonuç yönetimi de köşeye sıkıştırabilirdi O mantık paralelinde Yanal zaten bırakacaktı, olan yönetime olacaktı ‘Tazminatı olmayan’ Yanal, ‘Seyirci istedi’ gidiyorum diyebilecek, UEFA bile riske girecekti Yine kurmayların öngörüsüne göre o saatten sonra futbolcuları da motive etmek mümkün olmayacaktı Ve karar verildi: Yanal defteri kapansın! Haber salındı, daha önceki açıklamalarda ‘Türkiye’nin en iyi hocası’ olarak gösterilen Ersun Yanal’dan istifası kibarca istendi Ve karar bir akşam idmanında açıklandı Yanal’ın ilk istifa açıklamasında yanında bırakın başkanı, tesislerin gediklisi 2 adam Hayrettin Hacısalihoğlu da yoktu Bu da Yanal’a ‘kırgınız hocam’ mesajının imzasıydı.
  Açıklamanın açıklaması
  Ersun Yanal defteri ızdırapla, akıllarda soru işaretleriyle kapandı ama gölgesi bile olası tercihleri etkilemeye yetti Aslında sadece Yanal değil şu an itibariyle yönetimin hoca konusunda elini kolunu bağlayan İlk açıklamalar, “Mayıs ayı içerisinde çözeceğiz” diye Bu açıklamanın açıklaması ise; Ne zaman ki gelecek sezonun rotası belli olur, o zaman hoca bulunur! Çünkü Trabzonspor’un gelecek planı programı, bu sezona bağlı, sadece 4 haftaya!.
  Yönetim ‘serbest’ bıraktı
  Nasıl mı? Şöyle ki Trabzonspor Yönetimi, yazılan çizilen hiçbir yerli-yabancı hocayı ‘yalanlamadı’ Çünkü onlar da henüz karar almadı Karar almaları için ‘yeterli done’ yok elde Trabzonspor’un gelecek sezon hangi kupaya gideceği, geliri belli değil Sadece spor kamuoyu ‘serbest’ bırakılıyor, ortaya atılan isimler üzerinden nabız yoklanıyor Kimilerine ‘duayenlerden’, kimilerine ‘tribünlerden’, kimilerine ‘yerlinin yerlisi çok bilenlerden’ tepki geliyor Ya da tam tersi oluyor, hepsi birilerini ‘öneriyor’.
  Yerlide ‘Yanal’ etkisi!
  Ama yönetim adım atamıyor Kafalarda ‘kariyerli yabancı’ var Tartışılmayacak, her hareketi onaylanacak Çünkü bu yönetimin de yükünü alacak Aksi halde borç, ciddi ciddi omuzları aşağıya sarkıtacak Kariyerli yabancılara ise gitmeye durumu yok Trabzonspor’un Özellikle Şampiyonlar Ligi garantilenmiş olsa hem özgüven hem kasa tavan yapacaktı Federasyondan yaklaşık 3 milyon Euro başarı primi, Devler Ligi’ne ayakbastı için 10 milyon Euro’ya yakın bir gelir elde edilecekti.
  Şimdilik yurt dışı yasak
  Üstelik sponsorluk gelirleri de katlanacaktı O zaman ‘her hocanın’ kapısını rahatlıkla çalacak kart vizite sahip Trabzonspor yöneticileri şimdi beklemede Çünkü sorulacak, “Seneye hangi kupadasınız?”, “Bütçeniz nedir?” sorularının yanıtı havada kalacak O nedenle de Başkan Sadri Şener talimat verdi: “Kimse hoca konuşmasın Ne var ne yok desin Gidin takımı sarıp sarmalayıp, 4’te 4 yapalım!” Bu süreç ne zaman sonuçlanır bilinmez ama ‘ağır tavsiyeler’ sürüyor, etik olmasa da!
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Yanal niye istifa Forum Tarih
Yanalak Köyü Hakkında Bilgi Merkez Sivas Sivas Tanıtımı 20 Ocak 2011
Yanalyol Köyü Hakkında Bilgi Taşlıçay Ağrı Ağrı Tanıtımı 15 Ocak 2011
Yanalyol İlköğretim Okulu Taşlıçay Ağrı Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 22 Temmuz 2010
Yanalerık İlköğretim Okulu Kozan Adana Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 21 Temmuz 2010
Yanalerık Arapuşagı İlköğretim Okulu Kozan Adana Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 21 Temmuz 2010

Bu Sayfayı Paylaş