Yalnız Efe kitabı özeti

Eylül

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Yalnız Efe özeti kısa uzun,

Yörük Efe, köyde halk tarafında sevilen ve sevilen bir isimdir. Yine aynı köyde yaşayan ve zalimlikleri ile tanınmış ve faiz yolu ile insanlara istediği her şeyi yaptıran Eseoğlu yaşıyordu. Yörük Efe, köy halkına bir zamanlar Eseoğlu’na borç verdiğini ve borcunu istediğini söyler. Köy halkı bu muhabbet üzerine Yörük Efe’ye karşı çıkmak istemişlerdir ancak Yörük Efe kimsenin sözünü dinlemez ve Eseoğlu’nun yanına giderek borcunu istediğini dile getirir. Eseoğlu’nun yanına giden Yörük Efe, Eseoğlu’nun emri ile kahyanın kardeşi tarafından öldürülmüştür.

Yörük Efe’nin öldürülmesinin ardından Yörük Efe’nin kızı olan Kezban, babasının öcünü almayı kafasına koymuştur. İlk önce yasal yollarla hakkını aramak isteyen Kezban, yasal yollardan hakkını alamayınca dağa çıkmayı aklına getirmiştir ve bu durum sonucunda da Yalnız Efe olarak adlandırılmaya başlamıştır.

Yalnız Efe olan Kezban, babasının ölümünden sorumlu olan insanları araştırmak için işe koyulur ve bu işin sonunda da babasını öldüren katilin Eseoğlu olduğunu öğrenir ve Eseoğlu’nu kendi elleriyle öldürür.
 

Üst