Yalçın Küçük'e protesto şoku

'Yurt İçi Haberler' forumunda KaRDeLeN tarafından 25 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Yalçın Küçük'e protesto şoku konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Ergenekon Operasyonu kapsamında tutuklandıktan sonra tahliyesine karar verilen Yalçın Küçük, Bursa Gazeteciler Cemiyeti (BGC) tarafından düzenlenen Aydınlarla Yüzyüze adlı söyleşiye katıldı. Ergenekon soruşturmasına yaptığı yorumlarıyla salondakileri güldüren Küçük, Ergenekon soruşturmasının AK Parti karşıtlarına yönelik yapıldığını öne sürdü.

  YALÇIN KÜÇÜK'Ü MAGAZİNSEL KONUŞMAKLA SUÇLADI

  Üniversite öğrencisi olduğu öğrenilen bir genç, Küçük'ün Ergenekon ile ilgili yaptığı yorumlarını eleştirdi. Küçük'ün açıklamalarının yüzeysel ve magazinsel olduğunu iddia eden genç, salonu karıştırdı. Üzerlerinde Sosyalist Demokrasi Partisi tişörtleri bulunan gençler, Küçük'ü sloganlar protesto etmeye başladı. Gençlere güvenlik güçleri müdahale etmek istedi. Söyleşiyi yönetin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylı'nın uyarılarını dikkate almayan gençlere, salondakiler de İstiklal Marşı okuyarak mkarşılık verdi.

  Yaklaşık 5 dakika süren gerginliğin ardından öğrenciler, slogan atarak salonu terk ederken, "Savaşın karşısında barıştan yana olanların da bu salonu terk etmeye davet ediyoruz" dediler. Kısa süreli gerginliğin ardından konuşmasına devam eden Küçük, gençlerin tepkisini makul karşıladığını ifade etti.

  KÜÇÜK: "CHP'YE ZARAR VERMEK İSTEMİYORUM"

  Konuşmasında, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yüklenen yazar Küçük, "Türkiye büyümezse küçülür. Musul'u almazsanız, Diyarbakır'ı verirsiniz. İsrail Türkiye'de daha da güçlüdür. Sizin kriterleriniz olmazsa, Amerika'nın kriterleri olur. 29 Mart'a kadar televizyonlara çıkmama kararı aldım. Çünkü CHP'ye zarar vermek istemiyorum. 1993 yılında ise Türkiye'de İsrail darbesi olmuştur" ifadelerini kullandı.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Yalçın Küçük'e protesto Forum Tarih
Hüseyin Cahit Yalçın kimdir kısaca hayatı eserleri Biyografi & Otobiyografi 17 Ocak 2016
Ahmet Yalçınkaya Kimdir - Ahmet Yalçınkaya Biyografisi Biyografi & Otobiyografi 6 Şubat 2012
Gümüşçay Şehit Mehmet Yalçın İlköğretim Okulu Bilgileri Alaşehir Manisa Manisa Tanıtımı 24 Ocak 2012
Servet Yalçın İlköğretim Okulu Bilgileri Gebze Kocaeli Kocaeli Tanıtımı 30 Aralık 2011
Yalçın Küçükün Sözleri - Yalçın Küçük Sözleri Güzel Sözler-Mesajlar 14 Aralık 2011

Bu Sayfayı Paylaş