Yaklaşık 20 bin kişi Sıhhiye Meydanı'nda

'Yurt İçi Haberler' forumunda NeslisH tarafından 1 Mayıs 2009 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Yaklaşık 20 bin kişi Sıhhiye Meydanı'nda konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  ANKARA (ANKA) - Ankara'da Sıhhiye Meydanı'nda yapılacak 1 Mayıs Mitingi için yaklaşık 20 bin kişi alanda yerini aldı.

  Ankara Garı'ndan hareket eden sendikalar, sivil toplum örgütlerinin ve siyasi parti üyelerinin bulunduğu kortej, 1 Mayıs mitinginin yapılacağı Sıhhiye Meydanı'na ulaştı.
  Sendikalarla birlikte sivil toplum örgütlerinin ile siyasi parti üyelerinin de aralarında bulunduğu, yaklaşık 20 bin kişi, önce Sıhhiye'nin Kızılay ile Ulus'a çıkan yollara bakan taraflara konan arama noktalarından, aranarak meydana alındı. Ancak arama noktasında, Halk Evleri ile polis arasında yaşanan arbede sonucunda girişler serbest bırakıldı. Polis'in arama noktalarından girişleri sırasında Halk Evleri üyelerine müdahale etmesiyle başlayan gerginlik, 1 polisin yaralanmasıyla sonuçlandı.
  Öte yandan, olay sırasında polisin 4 el ateş ettiği tespit edildi.

  ANKARADA OLAYLAR ÇIKTI

  Ankara'daki 1 Mayıs kutlamalarının yapılacağı Sıhhiye Meydanı'na girişlerdeki arama noktasında polis ile göstericiler arasında arbede çıktı. "Her Yer Taksim, Her Yer 1 Mayıs" sloganlarıyla arama noktasına gelen Halkevleri grubu ile emniyet güçleri arasında arama noktasında gerginlik yaşandı. Göstericiler, gerginliğin büyümesi üzerine, ellerindeki sopalar vesöktükleri kaldırım taşlarıyla polislere saldırdı.

  Emniyet güçlerinin gruba müdahale etmesi üzerine yaşanan olaylar sırasında göstericiler, arama noktasındaki polis ekipmanlarını, otobüs duraklarını ve yol kenarındaki cam bariyerleri tahrip etti. Göstericilere karşı gaz bombası ve cop kullanan emniyet güçlerinin havaya ateş açtıkları da görüldü. Polisin arama noktasından çekilmesinin ardından kortejdeki diğer katılımcılar aranmadan Sıhhiye Meydanı'na girdi. Arbede sırasında yaralanan bir polis memuru ambulansla hastaneye kaldırıldı.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Yaklaşık kişi Sıhhiye Forum Tarih
Yaklaşık 22 bin kişi verem mikrobu taşıyor Genel Sağlık 12 Ocak 2009
Kesinlik Yineleme Olasılık Yaklaşıklık Üleştirme ve Sınırlama Zarfları Konu Dışı Başlıklar 8 Aralık 2011
Asya kıtasının yaklaşık konumu nasıldır Ülkeler Coğrafyası 14 Aralık 2010
Amerika Kıtasının Yaklaşık Konumu Nedir Ülkeler Coğrafyası 2 Aralık 2010
İnsan kulağı yaklaşık 20 hertz ila 2 khertz frekansta duyabiliyor,0 iken duyar mı? Konu Dışı Başlıklar 6 Ocak 2010

Bu Sayfayı Paylaş