Yakıt tasarrufunu arttıran teknoloji

'Bilim & Teknoloji' forumunda Dine tarafından 18 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Yakıt tasarrufunu arttıran teknoloji konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Honda'dan Ekolojik Sürüş Sistemi

  Honda, sürücülerin günlük kullanım koşullarında daha fazla yakıt tasarrufu sağlamasına yardımcı olmak için yeni bir Ekolojik Sürüş Sistemi geliştirdi. Bu teknoloji, 2009 ilkbaharında satışına başlanmış olan Honda'nın yeni hibrid modeli Insight'da kullanılıyor.

  Bu sistem, yakıt tasarrufu sağlamak için üç farklı işlevi birleştiren dünyanın ilk sistemi: Sürüş sırasında yakıtın daha etkin kullanılmasını sağlamak amacıyla, motoru, şanzımanı ve diğer güç aktarım organlarının parçalarını kontrol eden bir ECON Mode; sürücülere, direksiyon başında hız göstergesinin renginden yararlanarak yakıtı daha etkin kullanma olanağı veren bir kılavuz fonksiyonu; her yolculuktan sonra, sürüş teknikleri konusunda hızlı ve uzun vadeli geri bildirim sağlayan puanlama fonksiyonu.
  Honda, Ekolojik Sürüş Destek Sistemi'ni, müşterilerinin günlük kullanım koşullarında yakıt tasarrufunu artırmalarına yardımcı olmak için geliştirdi. Puanlama fonksiyonu, zaman içinde sürücülerin yumuşak sürüş tarzını öğrenip uygulaması ve yakıt tasarrufunu artırmasıyla, büyüyen grafik 'yapraklar' sayesinde, kümülatif ve jzun vadeli geri bildirim sağlamakta. Puanlama fonksiyonunun görsel özelliği, sürücülerin zaman içinde sürüş becerilerinin etkinliğini kolay ve eğlenceli bir şekilde geliştirmelerini sağlıyor.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Yakıt tasarrufunu arttıran Forum Tarih
Ülkemizde ısınmada kullanılan yakıtlar nasıl meydana gelir kısaca Eğitim Bilgileri 2 Ekim 2016
Yakıt ve çeşitleri kısaca Konu Dışı Başlıklar 17 Ocak 2016
Isınmak için kullanılan yakıtlar nelerdir Sorular ve Cevaplar 10 Mart 2014
Fosil yakıt nedir yararları ve zararları nelerdir Doğa ve Bitkiler 3 Mart 2014
Yakıt Tasarruf Cihazı Nereye Bağlanıyor Trafik Bilgisi & Teknik Bilgiler 4 Temmuz 2013

Bu Sayfayı Paylaş