Yakın Zamanda Bilimde Meydana Gelen Gelişmeler Nelerdir?

'Bilim & Teknoloji' forumunda Eylül tarafından 6 Haziran 2012 tarihinde açılan konu

 1. Eylül

  Eylül Site Yetkilisi Editör

  Yakın Zamanda Bilimde Meydana Gelen Gelişmeler Nelerdir? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Yakın Zamanda Bilimde Meydana Gelen Gelişmeler Nelerdir

  Bilimde Meydana Gelen Gelişmeler Yakın Zamanda

  2009
  - Ayda en ağır element olan Uranyum bulundu.

  - Rusya’nın “Koronas-Foton” uydusunun “Tesis” gözlemevi Güneş’te 4 Temmuzda son bir yılın en büyük patlamasını tespit etti.


  2010
  - Mona Lisa’nın Şifresi: Ünlü İtalyan ressam Leonardo Da Vinci’nin yıllardır çözülmeye çalışılan en ünlü eseri Mona Lisa’nın şifresi gözlerinde çıktı.

  - Kendi elektriğini üret: Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK) yaptığı düzenlemeyle artık herkes şirket kurup lisans almadan küçük ölçekli su, güneş, rüzgar gibi enerji kaynaklarından elektrik üretilmesinin önü açıldı.


  2011
  - Rusya’da Ufo alarmı verildi.

  - Güneş Sistemine Yeni gezegen geliyor, ABD’de uzmanlar, NASA WISE Teleskopu ile Güneş sisteminin dış çeperinde Dünya’dan 5300 kat büyük yeni bir gezegen tespit etti.

  - Bilim adamları Galakside sayım yaptılar: Bilim adamlarının, içinde bulunduğumuz galaksideki gezegen sayısıyla ilgili ilk kez yaptığı tahminde astronomik bir sayı ortaya konularak, “Samanyolu galaksisinde en az 50 milyar gezegen bulunuyor” denildi.

  - Rus bilim adamları 274 metrelik dev göktaşının dünyaya çarpacağı tarihi açıkladı. 37 bin km. hızla çarpacak göktaşının milyonlarca insanı öldürebileceği tahmin ediliyor.

  - Türkiye uzaya açılıyor. Uzay araştırmaları konusunda açığı kapatmak için düğmeye basıldı. Türkiye Uzay Kurumu kuruluyor.


  alıntı
   

 2. çok güzel bir site
  :)
   

 3. çok işime yaradı çok teşekürler
   

 4. unun “Tesis” gözlemevi Güneş’te 4 Temmuzda son bir yılın en büyük patlamasını tespit etti.
   

 5. tşk çk yardımı oldu çok çok teşekkürler
   

 6. ödevime yardımcı oldu teşekkürler
   

 7. ödevime çok yardımcı oldu teşekür ederim =D
   

 8. eh işte idare ediyor ama yine teşkürler ayrıca bu konuy açan 7.sınıf arkadaşlarım benim siteme davet adiyorum ilerde daha çok işinize yarıyacak
   

Bu Sayfayı Paylaş