Yahoo! Messenger (Vista) 2008.4.18.1 Beta Download

'Y-Z' forumunda Siraç tarafından 6 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Yahoo! Messenger (Vista) 2008.4.18.1 Beta Download konusu Yahoo! Messenger (Vista) 2008.4.18.1 Beta Download

  Tanıtım:
  Yahoo! Messenger, mükemmel özellikleriyle birlikte gelen anlık mesajlaşma yazılımıdır. Son zamanlarda Windows Live Messenger'a rağbetin artmasıyla birlikte popülerliği azalsa da göz dolduran, kullanıcıların ilgisini çekebilecek özelliklere sahip. Yeni sürümleriyle daha da geliştirilmiş durumda.

  Yazılım sayesinde Skype gibi bilgisayardan bilgisayara Yahoo! Messenger kullanıcıları arasında arama yapabiliyorsunuz. Bu sayede mesajcıyı bir telefon gibi kullanabilirsiniz. Ayrıca bilgisayardan telefona ya da telefondan bilgisayara arama yapabilme seçenekleri de mevcuttur (bu özellikler ücretlidir).


  Yahoo! Messenger'ın Özellikleri :

  * İletişim :


  Anında Mesajlaşma : Yahoo! Messenger sayesinde Yahoo!, Windows Live Messenger, Reuters Messaging ve Lotus Sametime yazılımlarını kullanan arkadaşlarınıza kolayca anlık ileti gönderebilirsiniz.

  Bilgisayardan Bilgisayara Arama Yapabilme : Bu özellik ile dünyanın her yerine bilgisayardan bilgisayara ücretsiz arama yapabilirsiniz. Sizin ve karşınızdaki kişinin Yahoo! Messenger'ı varsa arama yapabilirsiniz. İlave olarak bir mikrofon ve hoparlöre ya da kulaklık setine ihtiyaç vardır. Ses kalitesi oldukça iyidir, programdan arama yapmakla sabit bir telefondan arama yapmak arasında bir fark yoktur. Ayrıca, eğer çevrimdışıysanız veya bilgisayarınızdan uzaktaysanız arkadaşlarınız size sesli posta (voicemail) bırakabilir. Tüm gelen, giden, kaçırılan sesli postaları, kimin ne zaman aradığını ve ne uzunlukta konuştuğunu görebilirsiniz. Aramalarınızı ses parçalarıyla kuvvetlendirebilirsiniz, arka planda kendi MP3 parçanızın çalmasını sağlayabilirsiniz. Çeşitli çalma sesleri de belirleyebilirsiniz, farklı kişilere farklı sesler atayabilirsiniz.

  Bilgisayardan Telefona Arama Yapabilme : Bilgisayarınızı, internet bağlantınızı ve Yahoo! Messenger'ı kullanarak dünyadaki birçok yere bilgisayardan telefona arama yapabilirsiniz. Aramaları kolayca yapabilir, yönetebilir ve özelleştirebilirsiniz. Bu özellik ücretlidir, kullanılabilmesi için Phone Out hesabı gereklidir.

  Telefondan Bilgisayara Arama Yapabilme : Bilgisayarınız için kişisel telefon numarası alarak arama yapabilirsiniz. Bu özellik ücretlidir ve Türkiye desteklenmemektedir. Kullanılabilmesi için Phone In hesabı gereklidir.

  Kısa Mesaj (SMS) Gönderebilme : Messenger üzerinden arkadaşlarınızın cep telefonlarına ücretsiz olarak kısa mesaj (SMS) gönderebilirsiniz. Bunun için arkadaşınızın telefon numarasını ve mesajınızı yazmanız yeterlidir. Maalesef bu özellik Türkiye'de desteklenmemektedir. ABD, Kanada, Hindistan gibi bazı ülkelerin bazı operatörleri tarafından desteklenmektedir.

  Yahoo! 360°'ye Bağlanabilme : Kişilerin fotoğraflarını, bloglarını, incelemelerini koydukları Yahoo! 360° sayfalarına girebilirsiniz. Listenizdeki bir kişi kendi 360° sayfasını güncellediğinde parlayan bir simge gözükür ve buna tıklayarak onun sayfasına gidebilirsiniz.

  Yahoo!'yu Birlikte Götürebilme : Bilgisayarınızdan uzakta dahi olsanız Messenger, bağlantınızı korur. Messenger'ı mobil telefonunuzla birlikte kullanmak için iki yol vardır. Birincisinde, mesajları bilgisayarınızdan arkadaşlarınızın mobil telefonlarına yazı mesajları olarak gönderebilirsiniz. İkincisinde, bilgisayarınızdan uzak olduğunuzda mobil telefonunuzdan Messenger'a girebilir ve arkadaşlarınıza mesajlar gönderebilirsiniz.

  Dosya Gönderebilme : Konuşma esnasında arkadaşınıza dosya gönderebilirsiniz. Bunu konuşma penceresine sürükle&bırak işlemi yaparak kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Paylaşılan dosyalar Norton AntiVirus veya Internet Security ile otomatik olarak taranmaktadır.

  * Verimlilik :

  Kişi Arama Çubuğu : Anlık ileti, telefon konuşması veya kısa mesaj (SMS) arkadaşlarınız arasında arama yapabilirsiniz.

  Yahoo! Adres Defteri : Mesajcı üzerinden Yahoo! Adres Defteri bilginizi görüntüleyebilir ve düzenleyebilirsiniz.

  Gizlilik Ayarları : Kendinizi bazı arkadaşlarınıza çevrimiçi, bazılarına çevrimdışı olarak gösterebilirsiniz.

  Yeni E-Posta Uyarıları : Yeni bir Yahoo! e-postası geldiğinde uyarı alabilirsiniz.

  Sesli Mesaj : Bir çağrı geldiği zaman, siz yoksanız sesli mesaj alabilirsiniz.

  Sekmeli Konuşma Pencereleri : Birçok konuşma penceresi tek bir pencereye indirilerek masaüstü karışıklığı önlenmektedir.

  Titreşim : Buzz tuşuna tıklayarak arkadaşınıza titreşim gönderebilirsiniz.

  * Eğlence & Kişiselleştirilebilme :

  İfadeler : Duygularınızı animasyonlu, gülen yüzlerle ifade edebilirsiniz.

  Görüntü Resimleri : Konuşma esnasında kendinizi en güzel şekilde gösterebilecek görüntü resminizi çeşitli seçenekler arasından seçebilirsiniz. Yüz, giyim, aksesuar, saç şekli değiştirme ve gölge ekleme gibi şeyler bulunmaktadır. İsterseniz Yahoo! Avatar sitesine girerek kendi resimlerinizi oluşturabilirsiniz. İsterseniz de kendi gerçek resminizi koyabilirsiniz.

  Temalar : Çeşitli arayüzlerden birini seçerek yazılımı yeni bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

  Özel Durum Mesajları : Çevrimiçi durum mesajınızı istediğiniz şekilde düzenleyebilirsiniz.

  Özelleştirilebilir Yazı Tipi ve Renkler : İstediğiniz yazı tipi, renk ve stili belirleyerek yazılımı güzelleştirebilirsiniz.


  Mesajcıda Google Talk'ın da kullandığı ses sıkıştırma teknolojisi bulunuyor. Böylece sesli görüşme sırasında daha az bant genişliği kullanılıyor.

  Yahoo! Messenger, Windows Live Messenger'ın tüm özelliklerine ve daha fazlasına sahip. Ayrıca Yahoo! Messenger'ın diğerine göre daha hoş bir görünümü var. Çeşitli temalar kullanarak mesajcıyı oldukça eğlenceli hale getirebiliyorsunuz. Skype gibi bilgisayardan bilgisayara arama yapabiliyorsunuz. Live Messenger'daki Türkçe dil desteğinin olmaması ise önemli bir eksiklik. Türkçe desteğinin en yakın zamanda eklenmesini umuyoruz. Live Messenger'a alternatif bir mesajcı denemek isteyenlere Yahoo! Messenger'ı öneriyoruz.

  Not : Yazılımı kurmadan önce sisteminizde Yahoo! Messenger'ın eski bir sürümü çalışır durumdaysa kapatmayı unutmayınız. Ayrıca, innDireceğiniz dosyaya tıkladıktan sonra kurulum işlemi internet üzerinden tamamlanmaktadır. Messenger ile birlikte Yahoo! Toolbar (Araç Çubuğu) da kurulmaktadır. İsterseniz kurulum aşamasında araç çubuğunu seçmeyerek kurmayabilirsiniz.

  Sürüm : 2008.4.18.1 Beta

  Boyut : 207 Kb

  Kullanım İzni : Ücretsiz (Freeware)

  Dil : Ingilizce

  İşletim Sistemi : Windows Vista

  Üretici Firma : Yahoo!


  [​IMG]


  Yahoo! Messenger (Vista) 2008.4.18.1 Beta
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - Yahoo Messenger (Vista) Forum Tarih
Windows Live Messenger Yahoo Messenger Bütünleşmesi Yahoo,G-Mail,ICQ,Mirc 10 Ağustos 2010
Yahoo! Messenger 10.0 Türkçe Yama 10.0 Indir Download Yükle Yahoo,G-Mail,ICQ,Mirc 15 Ocak 2010
Vista'ya Özel Yahoo Messenger Hızlandırıldı Yahoo,G-Mail,ICQ,Mirc 2 Aralık 2009
Yahoo! Messenger (Mac OS X) 3.0.178870 Beta İndir Yahoo,G-Mail,ICQ,Mirc 9 Temmuz 2009
Yahoo! Messenger Türkçe Yama 9.0 Türkçe Yama Arşivi 6 Temmuz 2009

Bu Sayfayı Paylaş