Yahşi Batı Filmi (08 Ocak 2010)

'Sinema Film Tanıtımları' forumunda Mavi_Sema tarafından 22 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Yahşi Batı Filmi (08 Ocak 2010) konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Yahşi Batı (2010)
  [​IMG]
  Burada yabancıları sevmezler... Yerlileri hiç sevmezler.


  Yapım:2009 ~ Türkiye
  Tür:Komedi, Western
  Yönetmen:Cem Yılmaz, Ömer Faruk Sorak, Ali Taner Baltacı
  Senaryo:Cem Yılmaz
  Yapımcı:Cem Yılmaz, Murat Akdilek
  Müzik:Ozan Çolakoğlu
  Dağıtım:UIP Filmcilik
  Filmin Websitesi:YAHŞİ BATI | Burada Yabancıları Sevmezler... Yerlileri Hiç Sevmezler...
  Gösterim Tarihi:08 Ocak 2010 (Türkiye)

  Yahşi Batı Konusu:

  Ömer Faruk Sorak’ın yönettiği ve Cem Yılmaz, Ozan Güven, Demet Evgar ile Zafer Algöz’ün oynadığı Yahşi Batı, 08 Ocak 2010’da UIP Filmcilik dağıtımıyla CMYLMZ Fikirsanat - Fida Film tarafından vizyona çıkarılıyor.

  Aziz Bey, yani Cem Yılmaz ile Lemi Bey (Ozan Güven), 19. yüz yılın sonlarında padişah tarafından görevlendirilerek Amerika’ya giderler. Yanlarına da hediye olarak verilmek üzere çok değerli bir elmas taş ve yüksek miktarda para vardır. İkili Amerika’ya varınca, gidecekleri menzil için bir posta arabasına binerler. Bilindiği gibi Vahşi Batı’da posta arabaları haydutlar tarafından hep soyulur. İşte Lemi Bey ile Aziz Bey de bu kaçınılmaz sona uğrarlar. Önce ellerinden elmas taş gider. Sonra da paralarını kaptırırlar. İşte film de asıl bu noktada başlar. İki Osmanlı, kaptırdıkları parayı tekrar toparlamak için ödül avcılığı yaparlar. Tabii çeşitli cinliklerle. Gördükleri ’Wanted’ ilanlarını kendilerine uyarlayıp, sırasıyla aranan haydutların yerine geçer ve ödül avcılığıyla para kazanmaya çalışırlar. Biri haydut olur, diğeri onu yakalar. Tabii başlarına her defasında binbir olay gelir.

  Bir defasında da Calamity Janevari, kadın silahşör rolünü canlandıran Demet Evgar ile karşılarlar. Tam canlarından olacakken Aziz Bey (Cem Yılmaz) birbirinden komikliklerle aslında ödül avcısı olmadıklarını, Lemi Bey’in (Ozan Güven) haydut olmadığını, ikisinin de Osmanlı olduğunu anlatmaya çalışır. Bir süre sonra temiz yollardan helaliyle para kazanma yollarına girerler. Hacivat-Karagöz oynatarak para kazanmaya çalışırlar. Bu da yetmeyince Osmanlı’nın meşhur macununu yapıp, satarlar. Hatta Aziz Bey (Cem Yılmaz) Osmanlı Türk’ü olarak ilk kolayı üretir ve şıra ibriklerinde bunu satmaya başlar.

  [​IMG]

  Cem Yılmaz, yeni filmi 'Yahşi Batı'da 1880 yılında padişah tarafından Amerika'ya istihbarat toplamaya gönderilen Teşkilat-ı Mahsusa üyesi bir ajanı canlandıracak. Yılmaz, kankan dansı yapan kovboylar, dilini çözemediği Kızılderililer arasında büyük macera yaşayacak.

  Yönetmenliğini Ömer Faruk Sorak'ın üstlendiği film için Kemerburgaz'da bir kovboy kasabası inşa edildi. Şerif bürosundan cenaze levazımatçısına, barından kilisesine her şeyi olan kasabadaki komik olayları anlatan filmin kostümlerini ise Gülümser Gültunca yaptı. 'Yahşi Batı' Ocak 2010'da vizyonda olacak.

  Yahşi Batı Resimleri:

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Yahşi Batı Filmi Forum Tarih
Yahşi Batı filmi'nde 900 binlik rekor Sinema Dünyasından Haberler 7 Ocak 2010
Yahşi Batı filmi fragmanı, resimleri, afişleri (cem yılmaz) Sinema Film Tanıtımları 28 Ağustos 2009
Yahşi Batı filminden fotograflar - Cem yılmaz Sinema Film Tanıtımları 15 Ağustos 2009
Yahşi Batı'nın devamı 'Yahşi Çin' Sinema Dünyasından Haberler 24 Mart 2010
10 Ocak 2010 Cem Yılmaz Yahşi Batı Röportajı Magazin Haberleri 10 Ocak 2010

Bu Sayfayı Paylaş