'Ya Terim gelecek, ya da o bulacak'

'Milli Takım' forumunda YıLMaZ tarafından 5 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

 1. YıLMaZ

  YıLMaZ Üye

  'Ya Terim gelecek, ya da o bulacak' konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Boluspor'un şimdiki adıyla Turkcell Süper Lig'de fırtına gibi estiği zaman başkanlığını yürüten Yılmaz Becikoğlu, Boluspor'un başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Becikoğlu, teknik direktörlük için Fatih Terim ile görüştüğünü ve kendisinin gelmemesi durumunda teknik direktörü Terim'in önereceğini söyledi.

  [​IMG]

  Bank Asya 1. Lig'de mücadele eden Boluspor'un eski kulüp başkanlarından Yılmaz Becikoğlu, başkanlığa aday olduğunu açıkladı.
  Yılmaz Becikoğlu, oluşturacağı yönetimle birlikte Köroğlu Otel'de bir basın toplantısı düzenleyerek, kulüp başkanlığına aday olduğunu bildirdi.
  Boluspor'a yapılacak iyi, şerefli ve namuslu transferlerle birlikte daha kaliteli bir takım oluşturulacağını ifade eden Becikoğlu, ''Takıma genç nesil futbolcular alacağız, aç nesil alacağız, susamış futbolcu alacağız, namuslu futbolcu alacağız. Nerede doğdu, nerede çıktı, kimlerden geçti, hangi takımlarda çalıştı, bunların fizibilitesini yapacağız. Beni satmayan, Boluspor'u satmayan, namuslu, şerefli bir takım yaratacağımıza inanıyorum. Bunun için de çalışmalar başladı'' ifadelerini kullandı.

  Boluspor teknik direktörlüğü için Eski Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim ile görüştüğünü de belirten Becikoğlu, ''Ayrıca Fatih Terim kardeşimi aradım. Fatih'e şunu dedim, 'Fatihçiğim, senin bana borcun var. Sen Boluspor'a gelirken Göztepe'ye gittin. Oradan bana bir sözün var. Ya bana sen geleceksin, veya her gittiği yerde saygınlığı olan, çevresi olan, namuslu, şerefli, dürüst, hodri meydan diyebilen, Boluspor'u sırtlayacak, Boluspor'u birleştirecek, altyapıya önem verecek, değerli bir hoca bulursun' dedim. Ağabey bana 3-5 gün, bir hafta müsaade et, bana büyük bir yük verdin, bunun gerekeni yapıp seni arayacağım dedi. O görevi ona verdim. Ondan başka da arayışa girmedim, onun cevabını bekleyeceğim'' şeklinde konuştu.
  Konuşmasında Boluspor'u 1 yıl içinde Süper Lige çıkartacağını da belirten Becikoğlu, Süper Lige çıktıktan sonra, kurumsallaşmanın bir aşaması olarak Boluspor Sportif A.Ş. kurularak, şirketin halka arzının sağlanacağını kaydetti.
  Bu arz işlemi ile kulübe ek kaynak sağlanacağını da sözlerine ekleyen Becikoğlu, ''Bunun sonucunda kulüp daha sağlıklı, uluslararası kabul görmüş denetim işlemlerinden geçmiş olacak ve toplumun çeşitli kesimlerinde duyulan hassasiyet giderilmiş olacaktır'' dedi.
  Becikoğlu, Boluspor bünyesinde bisiklet, voleybol ve basketbol gibi bir çok spor dalının da olması gerektiğini, bunun için de çalışmaların sürdürüldüğünü kaydetti.

  NtvSpor
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Terim gelecek bulacak' Forum Tarih
Müzikte dizi terimi ne demektir? Müzik Türleri ve Enstrümanları 7 Mart 2016
Yan anlam ve Terim anlam nedir örneklerle Eğitim Bilgileri 4 Ekim 2015
Terim ne demek anlamı Terim ve özellikleri FrmArtuklu TatLı SöZLük 10 Şubat 2014
Atatürk'ün Üçgenler Konusunda Geliştirdiği Terimler Nelerdir? Atatürk Hakkında Herşey 17 Aralık 2013
Futbolun Kuralları Ve Terimleri Diğer Takımlar 3 Temmuz 2013

Bu Sayfayı Paylaş