Ya birlik olun ya da susun...

'Fenerbahçe' forumunda Dine tarafından 18 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Ya birlik olun ya da susun... konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  18 Kasım 2009

  Ya birlik olun ya da susun...


  Fanatik, 2005'ten beri Galatasaray-Fenerbahçe derbilerinde yaşananlara bakış atıyor ve birlik çağrısı yapıyor.
  [​IMG]
  Son rezalet Abdi İpekçi’de yaşandı. 8 yaşındaki çocuğun forması olay çıkardı, bir kadın parmağını gösterdi, birkaç kendini bilmez salona indi vesaire vesaire... Bu kadar basit değil elbette olanlar; ama Fenerbahçe ile Galatasaray, ateş ile barut gibi... İnfilak etmeleri için yan yana gelmeleri yeterli! Sonrasında konuşuyor herkes, hep rakipleri suçlu, hep rakipleri yüzünden çıkıyor olaylar. Oysa ki bu; yumurta mı tavuktan çıktı, tavuk mu yumurtadan sorusu gibi...
  Evinin önünü süpürmeyen, temiz olamaz, temiz kalamaz. Kazandığında görürsen hataları büyür, kaybettiğinde sığınırsan arkasına küçülürsün. Bu sayfada, 2005-2006 sezonundan itibaren iki devin oynadığı maçları ve sonrasındaki demeç savaşlarını aktaracağız sizlere... Göreceksiniz ki; hiçbirimiz masum değiliz. İşte bu nedenle bitirmek istiyorsak bu terörü, birlik olmak zorundayız. Birlik olmayı da beceremiyorsak eğer, susmalıyız.
  27 Aralık 2005 Süper Lig-ASY
  Galatasaray: 0 Fenerbahçe: 1

  Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın, kendi taraftarlarının tepkisi nedeniyle maçta yoktu. Maç öncesi soyunma odasına inerek takıma başarı diledikten sonra, kulüp binasına geri döndü. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım da maça gelmedi. Fenerbahçe otobüsü, Sami Yen’e gelişte de gidişte de taşlandı. Hatta FSM Köprüsü çıkışında yolu kesilmek istendi, bu eylemi polis engelledi. Maç öncesi saha içinde de ortam çok gergindi. Daum, başarı dilemek için Gerets’e elini uzattı, ancak Belçikalı oralı olmadı. Maç sonrası Galatasaray taraftarları 700 koltuğu kırıp sahaya attı, ayrıca kulüp binasını taşladı.
  22 Mart 2006 T.Kupası-ASY
  Galatasaray:3 Fenerbahçe: 2

  Tribünlerden uzun süre kötü tezahürat yapıldı. Saha içinde 80 dakika ılımlı bir hava hakimdi, ancak son 10 dakikada ibre terse döndü. Aurelio-Necati Ateş, Appiah-Ayhan tartışmaları ortamı gererken; Hasan Şaş’ın takım arkadaşı Tomas ile girdiği diyalog da gerilimin üzerine tuz biber ekti. Maç içinde gol sevincini abartan Tuncay Şanlı, maç bitiminde ise elini uzatıp karşılık alamadığı Gerets’in sözüyle sarsıldı: “Sami Yen’de görüşürüz...” Galatasaray taraftarları, 500 koltuk ve 8 pisuvar kırdı. Maçtan bir gün sonra Aziz Yıldırım’ın itirafı dikkat çekiciydi: “Stat büyüdü ve maalesef küfürü önlemek daha zorlaştı.”
  22 Nisan 2006 S.Lig-Saracoğlu
  Fenerbahçe: 4 Galatasaray: 0

  Sahaya çok sayıda yabancı madde atıldı. Hakem, 50. dakikada oyunu durdurup kaptan Hasan Şaş’tan destek istedi. Bu süreçte çok sayıda pet şişenin yanı sıra saha zeminine bir adet ‘demir boru’ atılması hayret vericiydi. Tuncay Şanlı maç bitiminde ‘bir baba hindi’ çektirdi. Galatasaray iyiden iyiye kongre havasına girmişti. Başkan Özhan Canaydın, derbiden bir gün sonra taraftara çattı: “Bazı Galatasaraylılar maçta provokasyon yaptılar, bana ağızlarına geleni söylediler.” Fenerbahçe Asbaşkanı Murat Özaydınlı’nın, “Bir kulübümüz fakir fukara edebiyatı yapıyor. Hakemlerimiz de maalesef istemeyerek de olsa (altını çizerek söylüyorum) etkileniyor. Şuur altlarına işliyor. Anadolu’yu örnek alsınlar, kendilerini küçük düşürmesinler” sözleri ise fırtına yarattı. Başkan Özhan Canaydın, “Hayret ve esefle dinledim. Panik duygusu egemen olan Özaydınlı’nın Galatasaray camiasından özür dilemesi gerekmektedir” derken; Ergun Gürsoy daha sertti: “Haddini aşmıştır. Konuşurken lakayt tavrı çok kötüydü. Bunlar uzun süredir ortada yoktu, mart geldi, ortaya çıktı. Herkes haddini bilsin...”

  Fanatik
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - birlik olun susun Forum Tarih
Ya birlik olun ya da susun... Galatasaray 18 Kasım 2009
Vahdet-i Vücut (Vücudun Birliği), Vahdet-i Şuhut (Şahit Olunan Birlik), Fenafillâh İman ve İslam Forumu 20 Mart 2012
Cumhuriyetin ilanı ile birlikte Türk kadını hangi haklara sahip oldu kısaca Tarihi Bilgiler 30 Ocak 2017
Gecekondulaşma ile birlikte ortaya çıkan sorunlar kısaca Sorular ve Cevaplar 18 Ocak 2017
Dil ve milli birlik arasındaki ilişki nedir? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 22 Aralık 2015

Bu Sayfayı Paylaş