Yaşlanmayı Önleyen Diyet Nasıl Yapılır

'Diyet Beslenme' forumunda SeLeN tarafından 10 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Yaşlanmayı Önleyen Diyet Nasıl Yapılır konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Yaşlanma Karşıtı Diyet - Yaşlılık Diyeti - Yaşlanma Karşıtı Diyet Nasıl Uygulanır
  Günümüzde özellikle kdınlr yşlnmnın vücudumuz üzerinde bırktığı etkileri en z indirebilmek mcıy tonlrc pr hrcmktdır. Bun krşılık bu ürünler yşlnmnın etkilerini sdece ufk bir ölçüde iyileştirebilir. Yşlnm çok krmşık bir süreç olduğundn her bireyi frklı şekillerde etkiler ve bu nedenle frklı şekillerde orty çıkn yşlnm belirtileri için ynı tip ilçlrı vey güzellik ürünlerine bşvurmk pek de olumlu sonuçlr vermez.

  [Yşlnm Krşıtı Diyet]

  Yşlılığın belirtilerini en z indirmek için güzellik ürünlerine değil doğl yöntemlere bşvurulmlıdır. Bu belirtileri engellemenin en önemli yöntemleri diyet ve egzersizdir.

  Antioksidnlr

  Yşlılık etkileri genelde hücrelerin prçlnmsı ve yeniden ypılndırılmmsı sonucu oluşur. Bu prçlnmlrın bzılrı yşlılık ile berber orty çıksd çoğu çevresel fktörler nedeniyle gözlemlenir. Çevresel fktörlerin neden olduğu hücre prçlnmlrını sğlıklı bir diyet ve egzersiz progrmı ile en z indirmek mümkündür. Antioksidn özelliği gösteren kızılcık, üzüm, ybn mersini, hvuç, yeşil çy gibi sebze, meyve ve bitkiler vücuttki toksinlerin tılmsın yrdımcı olrk yşlılığın etkilerinin zltılmsınd etkin bir rol oynr.

  Yğ Asitleri

  Omeg 3 yğ sidi vücudumuz için en gerekli yğ sididir. Hücre duvrlrını güçlediren ve zihinsel fliyetleri hrekete geçiren bu yğ sitleri sinir sistemimizin düzle işlemesine de yrdımcı olur.

  Bu besinlerin dışınd mevye ve sebze ğırlıklı bir diyet uygulmk, lif ve vitminler bkımındn zengin gıdlr tüketmek, bkterilerden ve toksinlerden kurtulmk için ntioksidnlrın ynı sır yoğurt yemek de cildin dh genç ve diri görünmesine yrdımcı olur.


  Alıntı
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Yaşlanmayı Önleyen Diyet Forum Tarih
Erken Yaşlanmayı Önlemek İçin Neler Yapmalıyız Güzellik & Bakım 4 Eylül 2013
Yaşlanmayı Geciktiren Öneriler Güzellik & Bakım 13 Haziran 2011
Yaşlanmayı Geciktiren Yiyecekler Nelerdir? Diyet Beslenme 13 Haziran 2011
Yaşlanmayı Geciktiren Sekiz Yiyecek Diyet Beslenme 13 Haziran 2011
Yaşlanmayı geciktiren besinler Diyet Beslenme 9 Mayıs 2011

Bu Sayfayı Paylaş