Yaşlanmamanın Sırrı

'Güzellik & Bakım' forumunda deLi_kiz tarafından 18 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. deLi_kiz

  deLi_kiz Üye

  Yaşlanmamanın Sırrı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Yaşlanmamanın Sırrı

  Kozmetik markaları, cilt yaşlanmasına karşı savaşta teknolojik olarak önemli ilerlemeler kaydetti. Son keşifler çok faydalı sonuçlar verebiliyor ancak tabii ki bir kozmetik kremden mucize de beklememek gerekiyor.

  Yaşlanmaya karşı en büyük silahın nemlendiriciler olduğunu unutmamak gerekiyor. Bugüne dek, hiçbir kırışık kremi, fiyatı ne olursa olsun günlük stresin neden olduğu yaşlanma sürecini tersine çevirmeyi başaramadı. Ancak yine de hiç işe yaramadıklarını söylemek mümkün değil. Güzellik sektörü giderek gelişiyor ve de yapılan klinik deneylerden kesin olarak sonuç alınabiliyor artık.

  Kırışıklar her zaman ilerleyen yaşla birlikte ortaya çıkmıyor. Kırışıkları önlemek için dikkat edebileceğiniz şeyler de var. Doğru beslenme, güneşten korunma, sigara içmemek ve bolca su içmek yapabilecekleriniz arasında. Bununla birlikte cilt için çok önemli olan antioksidanları almaya da özen göstermelisiniz. Bu antioksidanlar arasında, yabanmersini, armut, böğürtlen, ahududu, çilek, elma, kiraz, erik, enginar, brokoli, kırmızı lahana, kuşkonmaz, pancar, renkli biber ve ıspanak gibi sebze meyveler bulunuyor.

  [​IMG]

  • Başınızı yastığa gömmek cilt için iyi değildir. Eğer genellikle yüzünüzde yastık izleri ile uyanıyorsanız kırışıklık oluşumu konusunda yanlış yoldasınız demektir.

  • Eğer kitabınızı gözünüzün hizasında arkanıza bir yastık koyarak okumuyorsanız yatakta okumayın. Midenizin üzerinize koyarak kitap okuduğunuzda çenenizin sarkmasına davetiye çıkarırsınız.

  • Mimiklerinize dikkat edin! Tabii ki gülmekten söz etmiyoruz ama kaşlarınızı her çattığınızda bir kırışıklık daha eklediğinizi unutmayın yüzünüze. Bu yüzden her şeyde olduğu gibi sinir ve stres cildinize de zararlı.

  Kadınca
   

Bu Sayfayı Paylaş