Yaşar Kemal ile Günter Grass buluşacak

'Kültür Sanat Haberleri' forumunda KaRDeLeN tarafından 7 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Yaşar Kemal ile Günter Grass buluşacak konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Dünya edebiyatının iki dev yazarı Yaşar Kemal ve Günter Grass, “Yollarda... Avrupa Kültür Haftası Etkinlikleri” çerçevesinde, 15 Nisan Perşembe günü İstanbul'da bir araya gelecek.  Goethe Enstitüsü’nün, Diyarbakır’dan başlayarak yola çıktığı ve Mayıs 2009’dan bu yana, Avrupa edebiyatını Türkiye’nin 24 kentine taşıyan kültür projesi “Avrupa Edebiyatı Türkiye’de, Türk Edebiyatı Avrupa’da” bu ay sona eriyor.
  Projenin Türkiye’deki son durağı olan İstanbul, Yaşar Kemal ile Günter Grass’ın himayesinde gerçekleşecek edebiyat buluşmasına ve Ensemble Modern Topluluğu’nun Aya İrini’de vereceği gala konserine ev sahipliği yapacak.
  Yaşar Kemal ve Günter Grass, “Yollarda... Avrupa Kültür Haftası Etkinlikleri” çerçevesinde, 15 Nisan Perşembe günü büyük bir edebiyat buluşmasına imza atacak.
  Harbiye Muhsin Ertuğrul Tiyatrosu’nda, 14.00 - 17.00 saatleri arasında gerçekleşecek etkinlikte; proje kapsamında Türkiye’nin 24 iline gelmiş olan Avrupalı yazarlardan 8’i, Yaşar Kemal ve Günter Grass ile birlikte edebiyat meraklılarıyla buluşacak.
  Proje, mayıs ayında başlayacak Avrupa turunda, Buket Uzuner, Özdemir İnce, Perihan Mağden, Ayşe Kulin, Şebnem İşigüzel, Adalet Ağaoğlu, Mario Levi, Sema Kaygusuz, Ahmet Ümit, Elif Şafak, Hasan Ali Toptaş ve Ayfer Tunç'un da aralarında bulunduğu, eserleri yabancı dillere çevrilen Türk yazarlarını 8 Avrupa ülkesine taşıyacak.


  Haber7
   

Bu Sayfayı Paylaş