Yaşam Nasıl Başladı Kitabı Alaxandre Meinesz

'Kitap, Resim ve Dergi' forumunda SeLeN tarafından 9 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Yaşam Nasıl Başladı Kitabı Alaxandre Meinesz konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Yaşam Nasıl Başladı Kitap Özet - Alaxandre Meinesz Kitapları Tanıtım - Kitap Fiyatları  Kitap Özet

  YAŞAMIN NASIL BAŞLADIĞINI MERAK EDEN HERKES İÇİN ÜÇ BÜYÜLEYİCİ YARATILIŞ ÖYKÜSÜ...

  “Meinesz'in kitabı, yazarın hem bir bilim adamı olarak birikimlerini, hem de tarih ve sanat alanlarındaki deneyimlerini aynı potada eriten bir bakış açısı sunuyor. Meinesz, bilime ilişkin duygudan yoksun açıklamalar değil, dünyaya dair sezgilerini yazmaktadır. Mikroskobik organizmaları inceleyen, onların bu bulmacanın parçalarından sadece biri olduğunu bilen bir görüşü okurlarına sunmakta ve onların bu görüşleri kendi görüşleri ile birleştirip birleştirmemeye karar vermelerini beklemektedir. Sonuç olarak, ortaya büyüleyici bir eser çıkmıştır.”
  — KEVIN PADIAN,

  Birleştirici Biyoloji Bölümü ve Paleontoloji Müzesi, California Üniversitesi, Berkeley “Meinesz, bir bilim insanının azim ve coşkusunun yalnızca doğa mekanizmalarındaki bozulmalara değil, aynı zamanda bilime bakışımızdaki zayıflıklara da nasıl ışık tutabileceğini gösteren harika bir öykü sunmaktadır... Meinesz'in zarif ve cesur hikayesi, basit bir anlatıyı değil, destansı bir başarıyı temsil ediyor. Bu hikâye, yazarın coşkusu ve incelediği canlılara ve çalışmalarına duyduğu sevgi sayesinde bilimin nasıl hayatta kaldığını gösteriyor.” — JOSEP-MARIA GILI, Science “Tam anlamıyla büyüleyici, sadece [Meinesz'in] anlattığı jeolojik felaketler nedeniyle değil, fakat aynı zamanda söz konusu olan hayranlık uyandırıcı doğa görüngüleri yüzünden de.”
  — RICHARD BERNSTEIN,

  New York Times “Meinesz'in hikâyesi ürkütücü bir hikâye, bilimsel bir anlatıdan çok bir bilim kurgu romanını andırıyor.”
  — Publishers Weekly


  Kitap Ön Yüzü

  [​IMG]


  Kitap Künyesi

  Yaşam Nasıl Başladı - Alaxandre Meinesz
  · ODTÜ
  · Basım Tarihi : 10 - 2010
  · ISBN : 978-605-4362-19-6
  · Sayfa Sayısı : 332
  · Çevirmen : Engin Tarhan
  · Etiket Fiyatı : 18.00 TL
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş