Yağ Ve Sarkmalara Karşı: Vaser Liposelection

'Güzellik & Bakım' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 2 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Yağ Ve Sarkmalara Karşı: Vaser Liposelection konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Estetik Cerrahi’de yenilenen teknolojiler, kadınları giderek daha da güzelleştiriyor. Üçüncü kuşak ultrasonic liposuction yöntemi olan Vaser Liposelection, “yağlanma ve deri sarkmalarına karşı” kadınların son gözdesi…

  Vaser Liposelection’a ilgi giderek artıyor. 21. yüzyılın en önemli estetik sorunlarından yağlanma ve deri sarkmalarının çözümüne yönelik erkekler de artık daha duyarlı.


  Medipol Hastanesi Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Naci Karacaoğlan, üçüncü kuşak bir ultrasonic liposuction yöntemi olan ve doğrudan yağ dokularını hedefleyen Vaser Liposelection’la ağrı, sızı ve morluğun ortadan kalktığını söylüyor.

  Sistemin temel ilkesi, ultrasonik bir teknolojiyle yani ses dalgalarıyla seçilen yağ dokularını parçalayarak ayrıştırmak ve vücuttan almaktan ibaret. Bu yöntemle, alınacak yağ seçildiği için bölgedeki diğer dokulara hiçbir zarar vermeden operasyon tamamlanarak gözle görünür bir incelme sağlanıyor.

  Doç. Dr. Naci Karacaoğlan’ın verdiği bilgiye göre sistem üç aşamada gerçekleştiriliyor. Önce bölgeye sıvı veriliyor, ikinci adımda ses dalgalarıyla alınacak yağ dokuları seçilip parçalanıyor, son adımda da parçalanan yağ, verilen sıvı içinde vücuttan alınıyor. Bu sistemin en önemli özelliği yağın diğer dokulara zarar vermeden seçilmesi ve ayrıştırılması. Operasyondan sonra, şişlik, morluk gibi yan sonuçların görülmesi minimum düzeye iniyor ve hasta da daha kısa sürede işinin başına dönebiliyor.

  Estetik cerrahi alanında 18-25 yaş arasında en çok burun, 25-45 yaş arası yağ toplanması, meme ve karın sarkmaları, 40-50 yaş arasında yüz şikayetleri görülüyor.

  Vücutta, karın, bel, göğüs, bacak içleri, çene altı ve yanak gibi bölgelere rahatlıkla uygulanan Vaser Liposelection yönteminin, uzman ellerde yapılması ise büyük önem taşıyor.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Yağ Sarkmalara Karşı Forum Tarih
İyi olacak hastanın hekim doktor ayağına gelir sözü ile ilgili kompozisyon örneği Makaleler-Denemeler 30 Ocak 2017
Yağ içeren besinler madde madde Diyet Beslenme 30 Kasım 2016
Asit yağmurları sebepleri ve canlılar üzerindeki etkileri kısaca Doğa ve Bitkiler 7 Ocak 2016
Yağış şekilleri kısaca Doğa ve Bitkiler 7 Eylül 2015
Türkiye'nin yağış ve nemlilik dağılışı kısaca Türkiye Kültür Ve Tanıtımı 8 Temmuz 2015

Bu Sayfayı Paylaş