Yırtılmış Milli Piyango oyunlarına ait biletler konusunda neler yapılmalı

'Şans Oyunları' forumunda NeslisH tarafından 9 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Yırtılmış Milli Piyango oyunlarına ait biletler konusunda neler yapılmalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Milli Piyango bileti için, kendini ibraz eder nitelikte olmak kaydıyla, yırtılmış ve kopmuş veya sehven ödendi damgası basılmış olan biletlerin, ait olduğu çekilişin yapılacağı tarihten 1 gün önce mesai sonuna kadar Milli Piyango Şube Müdürlüklerine veya Baş Bayilere, bilet hamili tarafından 2 nüsha dilekçe ekinde ibraz edilmesi halinde, çekiliş sonrası bu biletlere isabet eden ikramiyeler ödenebilir. Bu şekildeki biletler Milli Piyango İdaresince gerekli görülecek incelemelerden sonra, isabet eden bayi ödeme yetkisindeki ikramiyeler satış merkezi yöneticisinin (Şube Müdürlüğü veya Baş Bayi) kararı, daha büyük ikramiyeler ise Milli Piyango İdare Merkezi onayı ile ödenir.
  Hemen-Kazan bileti için son ödeme tarihine kadar, bilet hamili tarafından ikramiye isabet eden numara veya güvenlik numarası üzerinden yırtılmış veya kopmuş ise yırtılma veya kopma nedenini belirten 2 nüsha dilekçe ve ekinde yırtık bilet ve yırtık biletin arkalı önlü fotokopisi ile beraber Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğüne gönderilmesi veya Milli Piyango İdaresinin şubesi bulunduğu illerde şube müdürlüklerine ibraz edilmesi gereklidir. Bu ibraza müteakiben yapılacak veya yaptırılacak inceleme ve araştırmadan sonra ikramiye ödenmesi Milli Piyango İdaresince karar verilir.
  Sayısal oyunlarının biletlerinde ise yırtık bilete ikramiye ödenmez. Ancak çekilişin yapıldığı tarihten itibaren 1 yıl ikramiye ödenme süresi içinde ikramiye isabet eden numaralara veya barkod ve bilet güvenlik numarası üzerinden yırtılmış veya kopmuş olan biletlere ikramiye ödenebilmesine, bu biletlerin hamili tarafından ibrazını müteakiben yapılacak veya yaptırılacak inceleme ve araştırmadan sonra Milli Piyango İdaresince karar verilir.
   

 2. Google

  Google Özel Üye

  paylaşım için teşekkürler eline sağlık
   

 3. biletimde amorti çıktı sonu 2 cebimde yıkanmış ve yırtık ne yapabilirim
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş