Yıldızlar ve Gezegenler - Venüs

'Burçlar Alemi - Astroloji' forumunda NeslisH tarafından 5 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Yıldızlar ve Gezegenler - Venüs konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Güneşe Merkür'den sonraki en yakın gezegendir. Dünyanın kızkardeşi olarak ta anılan bu güzel ve gizemli gezegen hemen tüm eski uygarlıklarca "Bereket Tanrıçası "olarak ta adlandırılmıştır, cazibeli güzel bir dişi olan Venüs bazen Afrodit ve dişiliğin sembolü olmuştur. Astrolojik olarak oda Ay gibi duyguları etkiler. Sevgi, çekim, ikna gücü, sosyal olma arzuları, denge, uyum, barış sağlama etkileri arasındadır.

  Aşk, sempati, arkadaşlık, güzellik, sanat, çekicilik, kıymet bilme ve estetiğin sembolüdür. Haritada gerilimli etkiler altında olduğunda; sevgi dolu, sıcak, sevimli ve sempatik özellikleri, flörtçü, zevk düşkünü, boş, tembel ve sorumsuz hallere dönüşebilir ve Venüs'ün bu pasif alıcı enerjisi nedeni ile de kişiler, arzularının peşinden gidemeyen, onların kendi ayaklarına gelmesini bekler hale gelebilirler, bu da tatmin etmeyen ilişkilere veya aşk da sevgide aradığını bulamamaya sebep olabilir.

  Yani özetle, haritanızda, Venüs'ün olumlu açıları ve pozisyonu isteklerinize erişmeyi, sosyal ve sevgi yaşamımızdaki başarıları ve sanatsal gücümüzü desteklerken, olumsuz görünümleri, tembellik, lüks merakı, zevke aşırı düşkünlük, kibir ve uygunsuz aşk maceralarını getirebilir. Bir doğum haritasının en önemli yararlarından biri, aynı cinsten veya karşı cinsten olanlar arasındaki uyum veya anlaşmazlıklara ışık tutabilmesidir.

  Venüs bu tür karşılaştırma haritalarında çok önemlidir. Örneğin bir kadın ve erkeğin haritalarında Venüs ve Mars birbirleriyle anlamlı bir açı yapıyorlarsa, bu insanlar fiziksel olarak birbirlerine dayanılmaz bir şekilde çekilirler.

  Yıldırım aşklar, karşı cinse ani çekilimler ve aşırı istekler bu durumda ortaya çıkar ve bu insanların çok büyük engelleri yoksa tensel olarak birbirlerinden uzak durmaları çok zor dur. Bu durum Mars ve Venüs arasındaki hemen her açı için geçerlidir (Venüs de güneşten fazla uzaklaşamadığından haritanızda, o da Merkür gibi ya öz burcunuzda yada bir önceki veya sonraki burç da yer almaktadır. Yani siz bir Terazi iseniz Venüsünüzde ya Terazi burcunda yada bir önceki burç olan Başakta veya bir sonraki burç olan Akreptedir)

  Boğa ve Terazi burçları ile 2. Ev ve 7. Evin yöneticisidir. Balıkta ve 12. Evde güçlenen Venüs, titiz ve kritikçi Başak da ve 6. Evde rahat edemez. Koç burcunda ve l. Evde ve Akrep burcunda ve 8. Evde kendini iyi ifade edemez.
  VENÜS HANGİ BURÇTA


  KOÇ BURCUNDA

  Çok çabuk galeyana gelen, ateşli biridir. İyice tanımadan, idealist duygulara kapılarak aradığını bulduğunu sanır. Sonu genellikle pişmanlıktır. Ama o gene de uslanmaz bir gönül maceracısıdır. Dolu dolu ve severek yaşamak onun için her şey demektir. Sevdiklerine beklenmedik sürprizler yapmak hoşuna gider. Temiz kalplidir, eli çok açıktır. Güzel dans eder. Jimnastik ve spora çok yatkındır.

  BOĞA BURCUNDA

  Güzelliklere ve sevgiye aşıktır. Sevdiğini sahiplenmek ister. Bu konumda maddi menfaatlerde söz konusudur. Kıskançtır. Oldukça sakin, kibar ve yumuşaktır. Lezzetli yemeklere düşkünlüğü şişman biri olmasına yol açar. Müzik, çeşitli sanat dalları ona uygundur. Sesi de güzeldir. Parasal yönden şanslıdır. Mirasa konar. Güzel olan şeylere meraklıdır, şıklık konusunda da hakkını vermek gerekir.

  İKİZLER BURCUNDA

  Her şeyde ikilem içindedir. İki sevgiyi idare edebilir. Fazla bağlanmaz. Çabuk bıkar. Zaten körü körüne bir sevgiden ziyade arkadaşlıkla dengeli bir sevgiyi tercih eder. Macerayı sever. Sert bir yıldız Venüs'le kavuşumda ise evlilikle ilgili engeller verir. Karşısına çıkan kısmetleri hiç bir neden yokken reddeder. El hüneri isteyen sanat dallarında yaratıcı olur. Ancak hile yapmaya, yalan söylemeğe yatkındır.

  YENGEÇ BURCUNDA

  Sevgiden ziyade şefkat, muhabbet, koruma duyguları ağır basar. Bunları kontrol edemez. Bağlandığı kişilerden kopamaz. Annelik rolü yüklenir. Aile yaşamı çok değerlidir. Sevildiğini hissedebildiği sıcak bir yuva güven verir. Bu sayede her şeyin üstesinden gelebilir. Aksi halde, karamsar ve çekilmez olur. Erkeklerde kılıbıklık verebilir.

  ASLAN BURCUNDA

  Cömert, sadık, sevmeyi iyi bilen, ateşli bir aşıktır. Cazibesi göz kamaştırır Sevdiğini aynı zamanda yönetmelidir. Son derece gururludur. İstediğini mutlaka elde etmelidir. Güzel sanatlardan zevk alır. Eğlence dünyasının temel taşlarıdır. Kumarda da şansları iyidir.

  BAŞAK BURCUNDA

  İş konusundaki başarıyı aşkta gösteremez, aşk ve evlilikte düşlediğini bulamaz. Çünkü çok eleştirici, kusur bulucudur. Romantik duygulardan ziyade, işlerliği olan bir sevgi arar. Yanındaki kişi devamlı bakımlı ve temiz olmalıdır. Bu tipler kendi kendilerini severler. Sık sık aynaya bakarlar. Kusursuz olmaya dikkat eder. Saygılı davrandığı için saygı görür. Çok güzel rol ve taklit yapar. Ahlaki değerlere uymayan görüş ve davranışları sergileyebilir.

  TERAZİ BURCUNDA

  Bu burçtaki Venüs kişiye cazibe, güzellik, çekicilik, naziklik verir. Herkes tarafından sevilir, o da herkesi sever. Hoş bir aşıktır. Doğaya ve tüm güzelliklere aşıktır. Hatta aşka aşıktır. Uyumlu ve dengelidir. Başkalarının fikirlerine değer verir, dinler ve benimser. Tek başına yaşamak istemez. Ona göre, evlilik çok saygı değer bir kurumdur. Aşırı rahata ve lükse düşkünlük verir. İyi bir iş ortağı olurlar.

  AKREP BURCUNDA

  Sevgi, aşk, ihtiras ve seks yönünde ağırlık kazanır. Duygulan kontrol etmek zorlaşır. Geçimi, beraber yaşanılması zor insandır. Anti-sosyal davranışlar sergiler. Kendilerini daima her yönden haklı görürler. Çok bencil olur. zevkleri ve alışkanlıklarından asla ödün vermezler. Onları ihtirasları yönetir. Herkesin onlara tabi olmasını ister ve bunda haklı olduklarına inanırlar. Eş olarak sanki bile bile zor kişileri seçer, adeta acı çekmekten zevk alırlar. Tuhaf bir seks anlayışları vardır.

  YAY BURCUNDA

  Aşkta macera arar, ciddi ilişkilerden kaçar. Ancak bağımsızlığını engellemeyeceğinden emin olursa yaklaşır. Bu kişi sizinle serüvenlere çıkmaktan hoşlanmalıdır. Hayatın her alanında olduğu gibi, sevgi de ona yeni şeyler öğretebilmelidır. Birden fazla evlilik yapabilir. İyimser, umutlu, insanları harekete geçirebilen bir özellik verir. Güler yüzlü, eğlenceli ve cömerttir.

  OĞLAK BURCUNDA

  Duygularını belli etmez, kısıtlayıcılık verir. Aşkı ciddiye alır. Eş ve evlilik ilişkilerinde sadıktır. Ama sevgide maddi çıkarlar arayabilir. Evlilik yoluyla zengin olmayı planlar. Genellikle kadınlar, kendinden daha genç erkekle evlenebilir. Soğuk görünümü yüzünden insanların uzaklaşmasına neden olur. Düzenli, sınırlı bir estetik anlayışı vardır. Belli etmeden etrafını kontrolü altında tutar ve genellikle onun dediği olur.

  KOVA BURCUNDA

  Duygu, hayal, romantiklik onun işi değildir. Bilim dallan, güzel sanatlar ilgisini çeker. Mantık ve akıl sevgide de geçerli olmalıdır. Eş olarak seçeceği kişi hem dostu, hem de arkadaşı olmalı, kafaca da uyuşabilmelidir. İnsanlara yardım başlıca hedefidir. Sevgi ilişkilerinde beklenmedik şeyler yapabilir. Orijinal kişilerden hoşlanır. Gezmeye ve özgürlüğüne çok düşkün olur. Çok çekici olmasına karşın bir de anlaşılması zor yönü vardır. Umduğunu eninde sonunda bulur, hedefine ulaşır.

  BALIK BURCUNDA

  Gerek aşk, gerek iş her türlü ilişkide duygular yöneticidir. Duyguları iyi ifade edebilir ve başkalarının duygularını anlayabilir. Sezgileri ile doğrulan bularak akıllı görünümü verir. Gelenek ve göreneklerine çok bağlıdır. Çaresizler, zor durumda olanlar, haksızlığa uğrayanların can dostudur.

  Sonsuz özverilidir bu özveri çoğu zaman başına olumsuz işler açar. Esrarlı, romantik, hayal dünyasındaki zenginliğim yaşatacak aşklar arar. Müzik, dans, sanat ve edebiyat adeta onlar için vardır. Kadınlar özellikle çok cazibeli olurlar.


  VENÜS HANGİ EVLERDE

  l. EVDE

  Zevk ve estetik incelik, kibarlık, sanatçı ruhlu, zevklerine, rahatına düşkün, bol para harcamayı seven, sevildiğini bilmek ve duymak isteyen bir kişilik. Fiziki güzellik, şarkı söyleme yeteneği, karşı cinsten yana şanslı olma.

  2. EVDE

  Parayı fazla zorlanmadan kazanına, başkalarının maddi imkanlarını kullanma, zengin manevi değerler, sanatla ilgili bir yoldan gelir sağlama, bol para harcayıp hovardalık yapına isteği. Çok olmasa da her zaman bir yerden para gelir.

  3. EVDE

  Güzel konuşma, şiir ve yazı yazabilme, yaratıcılık, el becerilerinde sanatsal ve estetik güzellik, yakın çevreden kişilerle duygusal ilişkiler, denge sağlamak için yalan söyleme.

  4. EVDE

  Anne, baba, aile bireylerini sevme ve duygusal bağlılık. Evini rahat, sıcak ve dengeli yaşanılır hale getirme, uyumlu ilişkiler, vatan sevgisi, tabiatı, çevreyi koruma, hayatın sonlarında gelen rahatlık.

  5. EVDE

  Neşeli, canlı, yaşama sevinci ve coşkusu, aşkı ve aşık olmayı seven, yaratıcı, sanatkar ruhlu. Artistik anlatım, hassasiyet, çabuk incinme, birden fazla beraberlik. Çocukları güzel olur.

  6. EVDE

  Günlük uğraşılar yönünden hareketlilik; iş arkadaşları ile uyumlu, iyi, güzel, temiz bir çevrede yaşama, hayvan sevgisi, çevreyi ve doğayı koruma, giyimde temizlik, şıklık, sert açı varsa sosyal ilişkilerde zorlanma, sağlığın çabuk bozulması.

  7. EVDE

  Evlilikte şans, erken evlenme, Kibar, dengeli ve varlıklı bir eş. toplum ilişkilerinde uyum, aranılan, sevilen, tercih edilen bir kişilik. Sevgide cömertlik ve karşılığını görme, dost sandığı kişilerin düşman çıkması fakat onlardan gelen çıkarlar.

  8. EVDE

  Miras, boşanma veya benzer yollu varlık sahibi olma. Devlet işlerinde şanslılık, cinsellikte sevgiyi bekleme. Ölüm ve ötesi gibi konulara gerçekçi yaklaşım, sert yıldız etkileri varsa sözünü sakınmadan, dobra dobra kırıcı konuşma.

  9. EVDE

  Kurallara saygılı, zevklerim tatmin ve yeni arkadaşlar tanımak için uzun seyahatler yapına; bilgili, kültürlü, üst düzey kişilerle sevgi bağlan kurma, akrabalardan, çok yakın arkadaşlardan faydalanma.

  10. EVDE

  Bulunduğu ortamda, iş çevresinde sevilen, sayılan nazik biri, sanatsal bir dalda çalışma, meslek dalı ne olursa olsun güzellik, denge ve uyum, kendini yormadan çalışma teknikleri geliştirme, şöhret ve ün yapma. Sert etkiler varsa iflas etme, yeniden denge kurma.

  11.EVDE

  Şeytan tüyüne sahip olma, kibar, yumuşak davranışlarla insanları zorlanmadan kendine çekme yeteneği, her zaman yardıma hazır dost bulma, karşı cinsten arkadaşlarla iyi anlaşma, güçlü etkiler varsa umutlarına kolay kavuşma, aksi halde gerçekleşmeyen dileklere uzaktan bakış.

  12. EVDE

  Engin bir iç alem, sonsuz zenginlik, evrensel genişleyebilmeye müsait şuur boyutu, hayal edebilme, şekillendirme yeteneği, kolaylık ve şans, sevgiyi açıklayamama; içte hüzün dışta neşe; yalnızlığı dolu dolu yaşama.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Yıldızlar Gezegenler Venüs Forum Tarih
Gök Cisimleri - Uzay - Galaksiler - Yıldızlar - Kara Delikler - Güneş - Gezegenler Uzay ve Gökyüzü 19 Ekim 2012
Yıldızlar ve Gezegenler - Mars Burçlar Alemi - Astroloji 5 Aralık 2008
Yıldızlar ve Gezegenler - Uranüs Burçlar Alemi - Astroloji 5 Aralık 2008
Yıldızlar ve Gezegenler - Merkür Burçlar Alemi - Astroloji 5 Aralık 2008
Yıldızlar ve Gezegenler - Satürn Burçlar Alemi - Astroloji 5 Aralık 2008

Bu Sayfayı Paylaş