Yıldızeli Anaokulu Sivas Yıldızeli

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 21 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Yıldızeli Anaokulu Sivas Yıldızeli konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Yıldızeli Anaokulu Hakkında - Yıldızeli Anaokulu Tanıtım - Yıldızeli Anaokulu Resimleri - Yıldızeli Anaokulu İletişim


  Yıldızeli Anaokulu Sivas Yıldızeli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Yıldızeli Anaokulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Yıldızeli Anaokulu resimleri (fotoğrafları), öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Yıldızeli Anaokulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel etkinlikler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.
  Yıldızeli Anaokulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :
  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
  Bulunduğu Yer: SİVAS / YILDIZELİ
  Adı: YILDIZELİ ANAOKULU
  Adresi: SITKI GÜLÜM CADDESİ ASKERLİK ŞUBESİ YANI
  Telefon Numarası: 3467513234
  Faks Numarası: 3467513234
  Web Adresi :
  www.kresrehberi.com
  Mail Adresi : bilgi@kresrehberi.com

  Kreş Detayları

  Anaokulu 3-6 yaş arasındaki 36-72 aylık çocuklara eğitim vermektedir.

  Anaokulları 3- 6 yaş grubu çocukların eğitiminin verildiği kurumlardır. Anaokullarını ailenin çocuk üzerindeki rolüne katkıda bulunan; çocuğun sosyal , duygusal, fiziksel ve bilişsel gelişimi destekleyen kurumlar olarak değerlendirmek gerekir.
  Çocuk doğumdan 3 yaşa kadar olan süreçte ben merkezcidir. Bu dönemde paylaşmayı istemez, birebir ilişki kurmak ister, yalnız oynamaktan rahatsızlık duymaz. 3 yaştan sonraki dönemde ise yaşıtlarıyla birlikte olabileceği oyun gruplarına ihtiyacı vardır. Çocuk oyun gruplarında arkadaşlık kurmayı ve arkadaşlığı sürdürmeyi öğrenir. Böylece ben merkezli bir yaşantıdan paylaşma, kendini kabul ettirme gibi sosyal becerilerin yer aldığı bir yaşantıya yönelir .
  Anaokulları çocuğun sadece oyun oynadığı yerler olarak düşünülmemelidir. Oyun çocuk için ihtiyaçtır. Çocuk anaokulunda en iyi oyun ortamını bulur, akran gruplarıyla işbirliğini geliştirir. Çocuk kendi hakkını korurken başkalarının özgürlüğünü zedelememeyi öğrenir. Uzun yıllara dayalı araştırmalarda çocukluk yıllarında kazanılan davranışların büyük bir kısmının yetişkinlikte bireyin kişilik yapısına tavır,alışkanlık, inanç ve değer yargılarını biçimlendirdiği görülmüştür. Aslında yapılan araştırmalar insan hayatı boyunca kazanacağı niteliklerin %60’ını bu dönemde kazandığını göstermektedir.
  Anaokullarında, eğitim bilgi aktarımından çok, sözel faaliyetlerin geliştirildiği ve çocuğun yeteneğinin ortaya çıkarıldığı ortamlar olmalıdır. Froebel’in deyişiyle: “Anaokulunun amacı, öğrenmeye ilgi uyandırmaktır.”
  Anaokulu eğitim programları çocuğun zihinsel, sosyal, bilişsel ve duygusal gelişimini destekleyebilmelidir. Yapılan araştırmalarda , 17 yaşına kadar olan zihinsel gelişmenin %50’sinin 4 yaşına, %30’unun ise 4 yaşından 8 yaşına kadar oluştuğu, 18 yaşına kadar gösterilen okul başarılarının %33’ünün 0-6 yaşına kadar aldıkları eğitime bağlı olduğu görülmüştür.
  Anaokulları çalışan anneler için 3 yaş sonrası, çalışmayan anneler için ise 4 yaş sonrası düşünülmelidir. Bu süreçte aile iletişimi ve okul-aile etkileşimi oldukça gereklidir. Anaokulu aileye çocuğun gelişim sürecine destek olmak için vardır. Aileye yardımcı kurumlardır.Böylece farklı aile yapılarından gelen çocuklar ortak eğitim hedefleri doğrultusunda sosyal, bilişsel ve duygusal olarak desteklenir.
  Yıldızeli Anaokulu Resimleri

  [​IMG]

  [​IMG]
  Kaynak : webrehberi.biz - anaokulum.org - okulweb.meb.gov.tr
  Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Yıldızeli Anaokulu Sivas Forum Tarih
Sivas Yıldızeli Halk Eğitim Merkezi Hakkında Bilgi Sivas Tanıtımı 30 Kasım 2012
Yakacıkçavuşlu Köyü Hakkında Bilgi Yıldızeli Sivas Sivas Tanıtımı 21 Ocak 2011
Altınoluk Köyü Hakkında Bilgi Yıldızeli Sivas Sivas Tanıtımı 21 Ocak 2011
Alaca Köyü Hakkında Bilgi Yıldızeli Sivas Sivas Tanıtımı 21 Ocak 2011
Küçükakören Köyü Hakkında Bilgi Yıldızeli Sivas Sivas Tanıtımı 21 Ocak 2011

Bu Sayfayı Paylaş