Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi

'Üniversiteler' forumunda Mavi_Sema tarafından 15 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi

  Fakültemiz; Sanat Bölümü, İletişim Tasarımı Bölümü, Müzik ve Sahne Sanatları Bölümü olmak üzere 3 bölüm; Bileşik Sanatlar Anasanat Dalı, Sanat Yönetimi Anabilim Dalı, Fotoğraf ve Video Anasanat Dalı, İnteraktif Medya Tasarımı Anabilim Dalı, Modern Dans Anasanat Dalı, Duysal Tasarım Anabilim Dalı, Müzik Toplulukları Anasanat Dalı olmak üzere 4 Anasanat ve 3 Anabilim Dalı; Sanat ve Tasarım Yüksek Lisans Programı, İnteraktif Medya Tasarımı Yüksek Lisans Programı, Müzecilik Yüksek Lisans Programı, Sanatta Yeterlilik, Sanat ve Tasarım Doktora Programı olmak üzere 5 lisansüstü programdan oluşmaktadır.

  Fakültemizde toplam 75 akademisyen görev yapmakta ve 603 öğrenci öğrenim görmektedir.

  Uluslararası alanda öğrenci ve öğretim elemanı değişimine olanak sağlayan Erasmus eğitim programı sayesinde Fakültemiz sadece ulusal alanda değil, uluslararası alanda da varlığını sürdürmektedir.

  Fakültemizin eğitim-öğretim dili Türkçe´dir.

  1997 yılında kurulmuş olan Fakültemiz Türkiye´nin ilk Sanat ve Tasarım Fakültesi´dir. Fakültemizin dekanları sırasıyla; Prof. Mehmet Bayhan (1997-2004), Prof. Tomur Atagök (2004-2006), Prof. Dr. Tevfik Akgün (2006-2008) ve 2008 yılı Eylül ayı itibariyle Prof. Ruhi Ayangil´dir.

  Fakültemiz´de 1997-1998 Eğitim-Öğretim yılından itibaren Sanat Bölümü, İletişim Tasarımı Bölümü, Müzik ve Sahne Sanatları Bölümleri lisans eğitimi vermektedir.

  2008-2009 Eğitim-Öğretim yılı itibariyle Fakültemiz programlarından Bileşik Sanatlar Programı, Sanat Yönetimi Programı, Fotoğraf ve Video Programı, İnteraktif Medya Tasarımı Programı, Modern Dans Programı, Duysal Tasarım Programı ve Müzik Toplulukları Programları´nın adı Anasanat ve Anabilim Dalı olarak değişmiştir.

  Lisansüstü eğitim programlarından Müzecilik Yüksek Lisans Programı 1989-1990 Eğitim-Öğretim yılı, Sanat ve Tasarım Yüksek Lisans Programı 2000-2001 Eğitim-Öğretim yılı, Sanat ve Tasarım Doktora Programı ile İnteraktif Medya Tasarımı Yüksek Lisans Programı 2004-2005 Eğitim-Öğretim yılı, Sanatta Yeterlilik Programı ise 2006-2007 Eğitim-Öğretim yılında öğrenci alarak öğretime başlamıştır.

  [​IMG]

  http://www.sts.yildiz.edu.tr
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş