Yılanlı eve, Devlet El Attı

'Yurt İçi Haberler' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 22 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Yılanlı eve, Devlet El Attı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Yılanlı eve, devlet el attı

  MUŞ Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV), merkeze bağlı Durugöze köyünde yılanların istila ettiği Ahmet Arslan’ın evinin onarılması için 2 bin YTL yardımda bulundu. Yılanlar yüzünden son 2 aydır Kızılay’ın verdiği çadırda kaldıklarını söyleyen 5 çocuk babası Arslan, “Korkudan eve giremiyorduk. Onlarca yılan öldürmeme rağmen bir türlü kurtulamadık. Allah devletten razı olsun. Kışı sokakta geçirmeyeceğiz” dedi.


  Gecekondu tarzı evinin toprak damına yuvalanan yılanlar yüzünden yaşamları kabusa dönen Arslan ailesi, devletin ve işadamlarının yardımıyla rahat bir nefes aldı. İki ay önce ortaya çıkan yılanlar yüzünden evlerine giremeyen ve Kızılay’dan aldıkları çadırda kalan Arslan ailesine, evlerini onarması için Muş SYDV 2 bin YTL yardım verdi. İşadamı Macit Barik’in de 50 torba çimento verdiğini söyleyen Ahmet Arslan, en kısa sürede evini onaracağını söyledi.

  Onlarca yılan öldürdüğünü ancak evin damındaki yuvayı henüz bulamadığını anlatan Arslan, "Bir gece çocukların çığlıklarıyla kalktığımda evin her tarafına yayılmış yılanları gördüm. Ortalıkta gözükenleri öldürdüm ancak yılanların evin damına yaptığı yuvayı bir türlü bulamadım. Toprak damın yıkılıp yeniden yapılması gerekiyordu. Sağolsun vakıf ve işadamları bize yardım etti. Kışı sokakta geçirmeyeceğiz” diye konuştu.
   

Bu Sayfayı Paylaş