Yüz Dolarlık Dizüstü, Türkiye'de!

'Bilim & Teknoloji' forumunda Siraç tarafından 14 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Yüz Dolarlık Dizüstü, Türkiye'de! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Yüz Dolarlık Dizüstü, Türkiye'de!

  Her Çocuğa Bir Dizüstü hareketinin XO isimli bilgisayarı, ülkemizde de satışa çıkacak! Çıkış zamanını, fiyatını ve satış şeklini açıklıyoruz!
  Her ne kadar asla yüz dolara satılmadıysa da, sürekli "yüz dolarlık dizüstü" olarak anılan, Her Çocuğa Bir Dizüstü (OLPC; One Laptop Per Child) projesinin XO isimli minik bilgisayarı, Avrupa'da satışa çıkacak. OLPC hareketinin tepe ismi Nicholas Negroponte tarafından Kopenhag'daki World of Health IT Conference etkinliğinde verilen bilgiye göre. 27 Avrupa Birliği ülkesi yanında Rusya, İsviçre ve Türkiye'de de satışa çıkması planlanan XO, yeşil ve beyaz renklerini koruyacak.

  [​IMG]
  Önemli Bir Bağış

  XO, Avrupa'daki kullanıcılara "bir tane satın al bir tane hediye et" modeliyle sunulacak. Bu sistemde, bir tane XO satın almak istediğinizde iki tanesinin parasını ödüyorsunuz. Ödediğiniz parayla ikinci bir bilgisayar gelişmekte olan bir ülkedeki bir çocuğa gönderiliyor. Satışların, ilk etapta Amazon'un Avrupa'daki internet mağazalarında 17 Kasım'da başlaması planlanıyor. Ardından ise çeşitli kanallarla Avrupa'ya yayılması gündemde. İngiltere'deki Amazon üzerinden yapılan duyuruda iki tane bilgisayar için kullanıcılardan 254 Sterlin alınacağı belirtiliyor.

   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş