Yüz Şekline Göre Saç Modelleri

'Güzellik & Bakım' forumunda maviboncuk tarafından 10 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. maviboncuk

  maviboncuk Üye

  Yüz Şekline Göre Saç Modelleri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Yüz Şekline Göre Saç Modelleri


  Yüz tipine uygun kesilmiş ve şekillendirilmiş saçlar, güzelliğinizi ortaya çıkarır. Görünmesini istemediğiniz detayları gizler ve yüz hatlarınızı görünümünü değiştirir.
  Yüz Şekline Göre Saç Modelleri
  [​IMG]
  Saç modeline karar vermeden önce yüz tipinizin hangi formda olduğunu öğrenmek çok kolaydır. Saçlarınızı yıkadıktan sonra tarayın ve tam ortadan ikiye ayırın. Ellerinizle saç diplerinizden uçlarına kadar inin. Ellerinizin çizdiği hareket, yüz tipinizi belirler. Üçgen mi, kare mi, yuvarlak yüzlü mü olduğunuzu en net şekilde bu hareketle öğrenebilirsiniz.
  Üçgen Yüz
  Üçgen yüz tipine sahipseniz, omuzlarda biten saç modelleri sizin için uygundur. Uçlarına hareket verilmiş katlı kesimler ve aralıklarla yapılmış röfleler yüz güzelliğinizi ortaya çıkarak en güzel saç modelidir.Kakül kullanmayı seviyorsanız, yüzünüzü dengelemek için kaküllerinizi yana doğru tarayın.
  Dümdüz ve uzun saç modellerini tercih etmeninizde fayda vardır. Çünkü düz saç, yüzünüzü olduğundan daha uzun gösterebilir.
  Kare Yüz
  Kare yüz tipine sahipseniz, yüz hatlarınızı yumuşatmak için uzun ve dalgalı saç modellerini kullanabilirsiniz. Saç uçlarına verilen yuvarlak katlar, yüzünüzün daha oval gösterecektir. Kare yüzlerde göz ve alın ön plandadır. Denge sağlamak için dışa dönük fön ve çapraz kesilmiş kaküller tercih edebilirsiniz.
  Küt kesimli ve omuz hizasındaki modeller yüz hatlarınızı keskinleştirir. Uyumlu görünüm için bu modelleri kullanmamanızda fayda vardır.
  Yuvarlak Yüz
  Yuvarlak yüz sahipseniz, uzun ve düz saçlar yüz hatlarınızı daha ince gösterecektir. Kakül kullanımında asimetrik kesimler tercih edebilirsiniz. Kaküllerinizi hafifçe içe doğru fönlemek yumuşak bir görünüm kazandıracaktır.
  Gür ve kıvırcık saçlarınız varsa, yüzünüzün yanlarına gelen saçlarınızda katlı kesim yaptırın. Bu sayede yüzünüz istediğiniz incelikte görünecektir.
  Saçlarınızı şekillendirirken, her bölümüne içe dönük fön çekmemelisiniz. İçe dönük fön, yüzünüzü daha da yuvarlak gösterir. Aşırı kısa modeller yine tercih etmemeniz gereken saç kesimleri arasında yer alıyor. Kuaförünüz size kısa saç kesmek konusunda ısrarcı da kabul etmemenizi öneriyoruz.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Yüz Şekline Göre Forum Tarih
Yüz Şekline Göre Eşarp Nasıl Bağlanır? Tesettür Giyimi & Tesettür Modası 3 Mart 2013
Yüz Şekline Göre Allık Kullanımı Güzellik & Bakım 2 Nisan 2009
Yüz şekline göre allık sürme teknikleri Güzellik & Bakım 4 Aralık 2008
Yüz Şekline göre Saç Stilleri Güzellik & Bakım 19 Ağustos 2008
Osmanlı hangi yüzyılda toprak kaybetmeye başladı kısaca Tarihi Bilgiler 15 Şubat 2017

Bu Sayfayı Paylaş