Yüz Şeklimize Göre Allık Kullanımı - Allık Nasıl Sürülür

'Güzellik & Bakım' forumunda KaRDeLeN tarafından 24 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Yüz Şeklimize Göre Allık Kullanımı - Allık Nasıl Sürülür konusu
  Sponsorlu Bağlantılar

  Yüz Şeklimize Göre Allık Kullanımı - Allık Nasıl Sürülür -Allık Kulanımı - Renk Tonları


  [​IMG]


  Renk tonları

  1- Şeftali: Açık tenli ve sarışınsan bu renk tam sana göre.

  2- Pembe: Buğday tenli ve kumrallar bu tonları tercih etmeli.

  3- Toprak: Esmerler yüz hatlarını belirginleştirecek kahve tonlarını kullanmalılar.

  Yüz şekline göre allık

  Allık uygulama tekniği yüz şeklimize bağlı olarak değişir.
  Allığınızı tıpkı arkadaşınızın yaptığı gibi uyguladınız ama sizde onun kadar güzel durmadı. Belki de bunun nedeni yüz şeklinizin farklı olmasıdır...

  Allık uygulama tekniği yüz şeklimize bağlı olarak değişmektedir. İlk önce yüz şeklimize karar vermeli daha sonra allığımızı ona göre uygulamalıyız.

  [​IMG]

  Yuvarlak

  Özellikle yanaklarınız olmak üzere yüzünüz geniştir. Fırçanızı V çizecek şekilde uygulayın. Böylece yüzünüz uzun görünecektir. Tamamlaması için de çenenize çok az uygulayabilirsiniz.

  Kare

  Kare alın geniş elmacık kemikleri ve çene çizgisi. Kare çene göze çarpan bir yüz yapısıdır. Gözlerinizin merkezi elmacık kemiklerinizle nerede birleşiyor ona dikkat edin ve allığı oraya uygulayın ve şakaklarınıza doğru yayın. Alın ve çenenize yumuşak vuruşlar uygulayın bu uygulama yüzünüzün kareliğini yumuşatacaktır.

  Dikdörtgen

  Bu yüzler kare yüzlerin gerilipuzatılmış halidir. Alın elmacık kemikleri ve çene çizgisi kadar geniştir. Gözlerinizin dış köşelerine ve elmacık kemiklerine iyice uygulayın. Allığınızın burnunuzun ucundan daha aşağıda olmamasına dikkat edin.

  Oval

  İdeal yüzdür. Alınçeneden daha geniştir. Elmacık kemikleri daha baskın çene ovaldir. En çok göze çarpan kısma yani elmacık kemiklerine ve şakaklara uygulayınız. Böylece elmacık kemikleriniz daha dikkat çekecek hale gelecektir.

  Üçgen

  Geniş alın ve yüksek elmacık kemikleri vardır. Çene dardır. Fırçanızı V şeklinde elmacık kemiklerinizden şakaklara doğru uygulayınız. Kaş altından yüzünüzün ortasına doğru da az miktarda allık uygulayın. Bu alnınızı yüzünüzün kalan kısmıyla dengelemenizi sağlayacaktır.
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş