Yüzünüze Uygun Saç Şekilleri

'Güzellik & Bakım' forumunda ASİ MARDİNLİ tarafından 10 Mart 2009 tarihinde açılan konu

 1. Yüzünüze Uygun Saç Şekilleri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Yüzünüze Uygun Saç Şekilleri
  Saçlarınızı kestirmek istiyorsunuz ancak bir modele karar veremediniz. İşte yüz şekillerine göre, ideal saç kesimleri...

  Yuvarlak
  Yüzünüzün yuvarlaklığını inceltmek istiyorsanız saçınızın volümünü yüksek tutacak modelleri tercih etmelisiniz. Yüzünüzün hatlarına göre öne doğru kesilmiş tutamlarda yüzünüzü biraz olsun inceltecektir.

  Kare
  Kare yüz yapısı sert bir ifadeye sahiptir. Yüzünüzdeki ifadeyi yumuşatmak istiyorsanız saçınıza yuvarlak modeller kestirmelisiniz.

  Dikdörtgen

  Suratta değişiklik yapan ama fazla değiştirmeyen bir yüz şeklidir. Şakak kemiğini örtecek şekildeti kesimler ile dengeli ve uyumlu saç modellerine sahip olabilirsiniz.

  Üçgen

  Saç şeklinde daha negatif olan bir yüz biçimidir. Bunu enselerde saçı azaltarak şakak kemiğindeki bölgeden saç tepesine doğru volümü arttırarak yaptırabilirsiniz.

  Baklava Yüz

  En meşhur yüz biçimidir. Bu yüz biçiminde saçınıza uzun, kısa, düz, dalgalı, kahküllü modelleri uygulayabilirsiniz. Sadece bunları uygularken kuaförünüz ile diyalog kurarak boyunuza, kilonuza yada yüzünüzde nerenin ön planda, nereniz arka planda kalmasına karar vererek saç modelinizi bulmalısınız.

  Yüz şekline göre saç kesilirken kuaförünüzle uzun uzun bir diyalog yapmalı, yüzünüzü mü, saçınızı mı ön plana çıkarmak istediğinizi belirtmelisiniz. Kilo, boy, giyim tarzınız ve hatta kişiliğinizi bile konuşmalı ve ona göre saç kesimi yaptırmalısınız.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Yüzünüze Uygun Saç Forum Tarih
Yüzünüze Uygun Sakal Stilleri Neler Güzellik & Bakım 26 Kasım 2009
Yüzünüze en uygun gözlüğü seçin Populer markalar & Moda 29 Kasım 2008
Yüzünüze sihirli fırça darbeleri Güzellik & Bakım 23 Aralık 2009
Yüzünüze renk gelsin Güzellik & Bakım 23 Aralık 2009
Bahar makyajı..İlkbahar’ın yüzünüze yansıması.. Güzellik & Bakım 27 Nisan 2009

Bu Sayfayı Paylaş